תחודש עליית הח"כים להר הבית(וידאו)

עלייתם של ח"כים יהודים להר הבית תחודש לאחר הרמדאן, בעוד שח"כים מוסלמים יורשו לעלות להר החל מהשבוע האחרון של חודש הרמדאן. ההסכם התגבש בדיון בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למפכ"ל רוני אלשיך. {יבעירו את ההר?}

עלייתם של ח"כים יהודים להר הבית תחודש לאחר הרמדאן, בעוד שח"כים מוסלמים יורשו לעלות להר החל מהשבוע האחרון של חודש הרמדאן. ההסכם התגבש בדיון בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למפכ"ל רוני אלשיך.

לאחרונה פנו ח"כים של רע"מ מתוך הרשימה המשותפת אל יו"ר הכנסת והודיעו כי בכוונתם לעלות אל מסגד אל אקצה במהלך חודש הרמאדן במסגרת קיום מצוות דת האיסלאם. הם הודיעו כי בכוונתם לעלות אל המסגדים גם אם לא יקבלו אישור לכך.

בערוץ 2 דווח כי ועדת האתיקה של הכנסת תתכנס מחר (שלישי) כדי לבטל את האיסור לאור מתווה חדש שגובש שצפוי לאפשר לח"כים הערבים והיהודים לשוב אל ההר, בתום חודש הרמדאן.

כזכור, בחודש שעבר הודיעו ח"כים ערביים מהרשימה המשותפת כי למרות האיסור שהוטל על חברי כנסת לעלות למתחם הקדוש, בכוונתם לעלות להר הבית במהלך צום הרמדאן.

"בשם חברי הכנסת מהתנועה האסלאמית (רע"ם) – הרשימה המשותפת, אנו מודיעים לכבודכם על כוונתנו להיכנס במהלך חודש צום הרמדאן למסגד אלאקצא ולהתפלל בו", כתב יו"ר הסיעה ח"כ מסעוד גנאים במכתבו ליו"ר הכנסת.

"קיום מצווה דתית זו הינו זכות בסיסית וחלק מאורח החיים שלנו כמוסלמים ודתיים", הסבירו הח"כים במכתב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.