"החזר לי את החוב": מפיק האירועים החרדי תובע את "המשפיע"

מפיק האירועים ישראל קוהן תובע את משפיע מוכר מחסידות ברסלב בגין אי תשלום על הוצאות חתונה. בשיחה ל"אקטואליק", מפיק האירועים החרדי קורא לרב: "תשלם לי את מה שאתה חייב לי". אשת הרב: "אנחנו לא רוצים להגיב"

מפיק האירועים החרדי ישראל קוהן הוזמן על ידי רב משפיע, איש חסידות ברסלב מוכר, להפיק אירוע גרנדיוזי עבור חתונה שנערכה לבנו לפני חודשים ספורים, ולטענתו לא שילם לו 128 אלף שקלים שמגיעים לו בעבור הוצאות החתונה.

לפני כחודשיים, המוני חסידי "שובו בנים" השתתפו בשמחת החתונה לבנו של אותו רב, מחשובי משפיעי ברסלב, שנערכה במכבים רעות.

אבי הכלה גם הוא מחשובי חסידי ברסלב ומחותנם של כמה מרבני ברסלב ובראשם של הגרי"מ שכטר והרב ברלנד.

צילום: שובו בנים אינטרנשיונל

בשובו בנים מספרים כי אורחים רבים הגיעו מחו"ל במיוחד לחתונה ביניהם הזמרים מרדכי בן דוד (שהוא גם דוד של החתן), בערי וועבער, מיילך קאהן נתי פוקס ועוד הרבה מתלמידיו של אבי החתן.

בחתונה השתתפו בין היתר חשובי רבני ברסלב וכן אישי ציבור ונגידים.

בשיחה ל"אקטואליק" הוא אומר בכאב: "אני לא רוצה לעשות לו שיימינג, אך אין לי ברירה, אני רוצה את כספי", לדבריו, בסוף החתונה אף הגיע אותו רב וביקש ממנו לשלם למלצרים טיפים ברוחב לב. "כעת נותרתי עם חוב בארנק".

משפחת הרב המדובר בחרה שלא להגיב לטענות שהועלו פה. רעייתו, עו"ד במקצועה אמרה לנו בתגובה לטענות: "אנחנו לא רוצים להגיב", בעלה שוהה כעת בחו"ל.

"החזר לי את הכסף" – מפיק האירועים

הבוקר הוא כתב פוסט בפייסבוק אודות הסאגה:

שבוע טוב וחודש טוב ומבורך, אני פונה אליך בפעם המיליון, לאחר שעברו חודשיים ימים מאז החתונה של בנך יוסף, נותרת חייב 128,135.70 שקל. לפני החתונה הכל נסגר בנינו בצורה מסודרת לאחר עבודה מאומצת מאוד, ולאחר שקיבלת מחירים נוחים שהשביעו את רצונך, הבטחת לשלם כל שקל, והרגעת אותי בכל שיחה כמעט "אל תדאג, תקבל כל שקל", ועל בסיס האימון שהיה בנינו הפקתי עבורך את החתונה בדיוק כפי שהזמנת וביקשת, ואף מעבר לכך, אני מבין שאולי לא הכל היה כפי שחלמת, אבל בטח לא באשמתי, היו שם אנשים בכמות שלא שערת מראש, ועוד דברים שהערכת מראש שלא יקרו, לא ביקשת ממני להפיק חתונה כפי שאני חושב שצריך להפיק, ביקשת שאנהל את החתונה כפי שאתם תחליטו, ואני יזמין בדיוק מה שאתם תחליטו, ישבתם איתי על כל פרט ופרט, הורדתם אין סוף דברים והתעקשתם לקבל עוד ועוד הצעות עד שזה יספק אתכם במחיר, התווכחתם על כל אגורה בכל פריט, החלטתם אתם כמה כוח אדם יהיה, כמה מאבטחים, כמה דיילים, וכו', וקיבלתם הכל, ויותר.

אז אין שום סיבה לבוא בטענה כל שהיא ולא לשלם.

החמור מכל, הלכת ופירסמת ברבים שהכספת נגנבה / נפרצה, ונגנבו משם כל הכסף שקיבלתם בחתונה, הוצאת שם רע נורא על האולם ועל בעלי האולם, האם גם סיפרת ברבים שפנית רק אחרי שבועיים ימים מהחתונה ואמרת ששמת לב שלא קיבלת את הכסף מהכספת?
האם גם סיפרת ברבים שקיבלתם את המעטפות בידיים שלכם אתה והרבנית, ויש לכם חשש שאולי מעטפה או שתיים היו בכספת?

האם סיפרת ברבים גם שבעלי האולם בדקו עם הזוגות שהתחתנו ביום שלאחר מכן ולא היה בכספת כלום?
אתה יודע טוב מאוד, שהכספות לא נפרצו, והם לא נגנבו, ואף אחד לא לקח משם כלום,

בעלי האולם מיד המליצו לך לפנות למשטרה להגיש תלונה, ואף הסכימו לשתף איתך פעולה ואף להיבדק בפוליגרף.
אתה יודע שכפי שבעלי האולם ציינו לך, לא נתקלו ב25 שנות עבודה בתחום האירועים בזוג שלא בא לרוקן את הכספת מיד בתום החתונה, בטח לא שבועיים אחרי זה.

אני מבין שיש כמה אנשים אמידים שכפי שציינת לי בשיחות שלפני החתונה (כגון, צבי ליכטשיין) שאתה מצפה שיפנו אליך לממן או לתרום חלק מהוצאות החתונה, כגון האוכל וכו', ולבסוף הם לא תרמו כלום, וחלקם גם לא השתתף בחתונה.

אז יתכן שאתם בבעיה כלכלית עקב כך, ויתכן שהסכמת להוצאות כאלו ולחתונה שכזאת כי היית בטוח שאותם אנשים שתמכו בך בעבר יתמכו בך גם כאן וזה לא קרה.

אבל בשביל זה אני קיים ואפשר להיפגש ולשבת בצורה מכובדת ולראות איך מחלקים את התשלום בצורה שתוכל לעמוד בזה,
אבל בשביל זה שיש לך בעיה כספית ולא קיבלת כספים מאותם אנשים שהיית בטוח שתקבל, ללכת ולהוציא שם רע, ולהמציא סיפור שלא היה ולא נברא שנגנב או נפרץ הכספות?
אני לא איש רע, ובשמחה אסכים לעשות ככל שביכולתי מבחינת חלוקת התשלום באופן שיקל עליכם לשלם, אבל אתה מתחמק ממני, לא מגיב להודעות, ולא משלם כלום.
אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה תן לי תשובה בדחיפות מתי אפשר להיפגש ולסגור את עניין התשלום.

כאמור, ממשפחת הרב בחרו שלא להגיב. אם תתקבל תגובה, נשמח לפרסמה.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מפיק ידוע וישר מאוד, נפל עם אכזר כמו מוטה

  מסכן המפיק הזה, הוא תותח על וידוע מאוד בישרותו, הייתי בכמה אירועים שעשה, נפל עם אדם אכזר, שמנצל אחרים בלי סוף, חי על חשבון השני, רק עוסק בלגייס כסף

  מוישי |
  הגב
 2. שקררררר

  הכל שקר וכזב מכיר את הבן אדם הוא לא אמין מסכן הרב נפל בפח…תיבדקו טוב טוב את הסיפור לפני שאתם שופטים!!

  שימי |
  הגב
 3. השתגעתם

  מה שייך לפרסם כותרת כזאת… זה סיכסוך בין שני בני אדם שיסתדרו בין עצמם

  ארי |
  הגב
 4. האם זה דרככם?

  האם כל סכסוך בין שני אנשים אתם תעשו כותרות?
  אין לכם על מה לדווח?

  משה |
  הגב
 5. צבי?

  צבי ממזמן לא יורק לכיוונו. שום ציפיה לא היתה לו ממנו.
  המתנות לא קשורות למימון החתונה.

  בני |
  הגב