"המקור" חושף: כך מתנהל העסק הפרטי של בן מרן הגר"ע, בד"ץ בית יוסף – צפו בתחקיר המלא

האיש החזק : הרב משה יוסף  – המושך בחוטים – אטיאס

כבר מזה חצי שנה שהצמרת השס"ית רוחשת וגועשת – לא לפיד מפריע להם כמו שרביב דרוקר וצוות המקור אשר התחקה אחר הנעשה בבד"ץ בית יוסף ויושב להם כמו עצם בגרון מחשש פירסום על הנעשה בבד"ץ.
כל המי ומי בצמרת ש"ס ניסו – ולא עלתה בידם – להסיר את התחקיר שיחשוף את הנעשה בתוככי ממלכת בית יוסף.

על הממלכה שולט ביד רמה הרב משה יוסף האיש החזק ביותר בש"ס, אמש (שלישי) שודר התחקיר שמכתים את בד"ץ בית יוסף ואת התנהלותו של ילד הפלא של הפוליטיקה השסי"ת אריאל אטיאס אשר סופג ביקורת נוקבת בתחקיר.

בתחקיר הובא בין היתר הצצה לרשת שיווק "השקמה" של רמי לוי באשדוד, מודיעין וביתר עילית שם תוכלו למצוא במקררים רק בשר – "עטרה".

ומדוע? הרי הבשר עצמו עולה עשרות שקלים יותר מבשר של רבנות רגילה שמקבל את חותמת הכשרות של הרבנות.

מבדיקת 'המקור' עולה כי יש קשר בין פעילות הרבנים שמקושרים לש"ס לבין הצמרת השס"ית – אותם גורמים הפעילו לחצים על בעלי העסקים שיצטרפו למותג הכשרות בד"ץ בית יוסף .

רביב דרוקר אמר במהלך התחקיר כי יתכן והשר לשעבר אטיאס לחץ על רמי לוי לקבל את בקשתו למכור ללקוחות בשר של עטרה בלבד, מה המטרה? תחשבו כבר אתם לבד..

שמעון ביטון, לשעבר יו"ר המועצה הדתית בפ"ת. אמר בתחקיר המקור כי אילצו את מחלקת הכשרות בעיר לפעול עם בד"ץ בית יוסף. הרב הספרדי הראשי, ששמו בנימין אטיאס, אחיו של השר המפורסם, כמעט אפשר לומר במאה אחוז כדי לקדם את בד"ץ בית יוסף בעיר".

קרא עוד בנושא: 

ביטון טוען שזומן ללשכתו של אריאל אטיאס שגולל בפניו את "חשיבותו" של בד"ץ "בית יוסף". "בשורה התחתונה, הוא ביקש ממני לעזור לקדם את ה'בית יוסף' בפתח תקווה", סיפר.

יואב ללום אומר בתחקיר כי משמע דאטיאס לא נולד אתמול, הוא שירת בסיירת מטכ"ל של תנועת ש"ס – שזה : בד"ץ בית יוסף , לאחר הצלחה שקצר בממלכה – קידם אותו הרב משה יוסף לצמרת ש"ס, אטיאס דאג לסייע למערכת הכשרות ולשכנע גורמים שונים שיצטרפו למותג הכשרות של ש"ס.

וכך פועלת השיטה: בעלי המסעדות חוששים כי אם יסרבו לתעודת הכשרות של בד"ץ "בית יוסף", יקחו להם גם את תעודת הכשרות הרגילה. "כשאתה עושה 'מהדרין', אתה משלם למועצה הדתית, אבל כשאתה עושה 'בית יוסף' אתה משלם לבד"ץ עצמו", סיפר בעל מסעדה.

קשרי הון ושלטון

בשנת 2008, כשציפי לבני כמעט הרכיבה ממשלה, יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו ניסה בשעתו למנוע את הבחירות ופנה לש"ס, נתניהו היה צריך דלת פתוחה אצל מרן הרב עובדיה , ולשם כך פנה ביבי לאיש העסקים דודי עזרא, שמקורב למשה יוסף.

עזרא מקושר מאוד לבית יוסף הוא בעל רשת "נטו" והוא כבר רקם עסקה עם הבד"ץ של בית יוסף . בכל הרשתות של עזרא הוא שם את הבשר של בית יוסף במקררים – כך זורמים מיליונים לקופת בד"ץ "בית יוסף". "ברגע שיש לך קשר למשה יוסף, יש לך קו ישיר בש"ס למעלה", אומר יואב ללום, ל'מקור. "אז למה שבעל חברה ענקית לא יעשה את זה? תסתכל מי שר הבינוי והשיכון האחרון. הוא עשה מסלול של סיירת מטכ"ל בבד"ץ 'בית יוסף'. יש הרבה עסקים שיודעים היום את המסלול איך לקבל כל מיני הקלות והטבות ומי האיש המשפיע שכדאי להיות איתו בקשר".

מבד"ץ בית יוסף נמסר למקור: "בניגוד למצג השווא בכתבה, בד"ץ 'בית יוסף' אינו עושה שימוש במנופים פוליטיים, ארציים או מקומיים, כדי לקדם את כשרותו. ישנם אינספור מקרים, שלא הוצגו בכתבה, בהם רבני ערים מעדיפים הכשרים מהודרים אחרים ואף מונעים את שירותיו של הבד"צ בתחומם, ובכך מפלים את בד"ץ 'בית יוסף' לרעה".

חבר הכנסת אריאל אטיאס מסר בתגובה לערוץ 10 : "הטענות המועלות בכתבה בדבר השימוש בהשפעתו של ח"כ אריאל אטיאס לשם קידום ענייני הבד"ץ שיקריות, וחלק מהאנשים ששמותיהם מוזכרים בעניין זה כלל אינם מוכרים לח"כ אטיאס. לסיום, ולמען הסר ספק: ח"כ אטיאס מעולם לא דיבר עם אף אחד מהמצוטטים בכתבה לשם קידום ענייני הבד"ץ".

ברבנויות הערים פתח תקווה, חולון, באר שבע, חבל מודיעין ואשדוד נמסר ל'המקור כי לרבנויות אין כל העדפה והם אינם מקדמים מי מהבד"צים הפרטיים, ועובדים על פי כל נהלי הרבנות הראשית והוסיפו שאין לחצים. באור יהודה אמרו לנו וכי בתקופת כהונת רב העיר נוספו רק 3 עסקים חדשים לבד״צ בית יוסף ללא לחץ והשפעה של הרב. גם באשקלון אמרו אין לחצים והדגישו כי הם מבהירים כי כשרות פרטית איננה תחליף לכשרות המועצה הדתית.

(הוידאו באדיבות ערוץ 10 – )http://news.nana10.co.il/Category/?CategoryID=400299

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני לא מאמין שהצעתי לעבוד עם הכשרות שלהם תוך יום הופיעו אצלי מס מפקחים ודיברו איתי, עברו על רשימת מרכיבים ואז דיברו על תשלום גם עבור משגיח אמרו שמספיק שמשגיח יבוא מספר פעמים ביום ההעלות להגיע כל פעם לפי חשבון יצא יקר יותר אבל העדפתי לשלם יקר על המשגיח מאשר משגיח שישב לי ויזרוק לי דברים כדי להראות נוכחות, מאז ההסכם וחתימת הוראת קבע לא ראיתי שום משגיח כבר קרוב לחודשיים.-דרך אגב אני משלם הרבה יותר מעשרת אלפים שקלים עבור כל חודש, לדעתי רבנות כבר יותר רצינית מהם, עכשיו תשאלו למה אני לא עוזב אותם אני מפחד שיגרמו לפשיטת רגל על ידי פרסום שהוסרה ההשגחה "שלא היה אף פעם" תפתחו עינים ותבינו על מה אתם סומכים ועל מה אתם משלמים.

  מיכאל דרע |
  הגב
 2. עבדתי בבד"ץ 'בית יוסף' כשנתיים.
  אם לציבור שסומכים על הכשרות הזו היה מושג על עומק הריקבון וגודל השחיתות שהולכת שם, הם היו בורחים כל אימת שנתקלים בחותמת שלהם.
  הכשרות שלהם היא עסק נטו נטו לכל דבר.
  רק ואך ורק הכסף מעניין אותם!!
  אני מכיר אישית מאוד מקרוב סיפורים מסמרי שיער עד כמה מעניין אותם רק הכסף ואת הזילזול שלהם בכשרות. ובהכשלת הציבור.

  יהונתן |
  הגב
 3. תנועת ש”ס ידועה בבלופים שלה.

  קודם כל ניכסו את ראשי התיבות ש”ס.
  אחר כך לקחו למרן יוסף קארו את שם חיבורו “בית יוסף” וקראו לבד”ץ הידוע לשימצה באלימותו בד”ץ בית יוסף.
  עוד המשיכו ועשו, לקחו בלעדיות למילה מרן של מרן יוסף קארו, ואסור לקרוא לאף אחד מרן חוץ מהגר”ע.
  זאת ועוד, אוי לו למי שיעז להקים מפלגה דתית נוספת.
  ועוד ןעוד.

  לא פלא שחיים רמון, אהוד אולמרט יאיר לפיד אביגדור ליברמן ועוד מקורבים מאוד מאוד לדרעי וחבורתו…

  מיכל |
  הגב
 4. אין קשר לחרדים וחילונים כמעט כל מי שנמצא למעלה בכל דבר גם בעמותות לנזקקים הם מושחתים וחושבים רק על כסף

  נטרלני |
  הגב
 5. אם הטענות המועלות בתחקיר הינם נכונות (וזה מתועד), מה שייך לצעוק "אמבוש" "הסתה" וכו'?
  עליכם להתמודד עם הטענות החמורות המועלות בתחקיר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  avigdor |
  הגב
 6. חברה מה זה אמבוש על החרדים
  לא אני לא מצליח להבין את זה חאלס
  נמאס לשמוע כל הזמן הסתות נגד החרדים
  וכן נגד רבנים ובני רבנים די הגיעו מים עד נפש.
  רק שניה אחרי בד"ץ בית יוסף הבא בתור זה הרב מחפוד ואחריו נווה ציון וכן הלאה.
  די אנשים מגעילים מספיק להסית נגדינו לא עשינו לכם שום דבר רע.
  גם מה שקורה עם מס הכנסה זה גועל נפש אחד גדול.
  אנשים בגלל מס הכנסהעומדים לפשוט ידיים לקיבוץ נדבות
  זה ממשלה שטובה לעם.
  התשובה לא ולא ממשל שרעה לכולם גם לעשירים וקל וחומר לעניים….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • כש"סניק אני מבוהל.
   זה לא האשמות.
   אלו הקלטות של הבן והבת של מרן.
   אלו הקלטות מתוך ה'בית יוסף'.
   הקלטות של בעלי בתי עסק.

   לא נראה לי רדיפה.

   לפי הסרט, רבנות עדיפה מבד"ץ בית יוסף וזה דורש או לקנות רבנות או בד"ץ אחר.

   בכל אופן אני אראה את הסרט שוב.

   מבהיל.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב