היזם גייס רבנים בתור יח"צנים (וידאו)

60 משפחות – חלקן הגדול דתיות וחרדיות – ממעלות תרשיחא שילמו למעלה ממאה וחמישים אלף שקלים עבור דירה במסגרת קבוצת רכישה. אלא ש-3 שנים אחרי העבודות בשטח אפילו לא החלו, הערת אזהרה טרם נרשמה והרוכשים חוששים שכספם הלך לאיבוד. תחקיר ערוץ 2 מנסה לבדוק האם מדובר בתרמית וחושף כיצד גוייסו רבנים לצורך שכנוע הרוכשים { קבוצות הרכישה}

סכנת קבוצות הרכישה: קריסתה הכואבת של חברת 'אור סיטי נדל"ן' הציפה את סוגיית קבוצות הרכישה והסכנות הנלוות אליהן. תחקיר "תכנית חיסכון" מגלה שרוכשים רבים מקבוצה של חברת 'רוני הנדסה' במעלות תרשיחא, חריש וירושלים חוששים לכספם, כשהרבה מאוד שאלות נותרו פתוחות. צפו בתחקיר המלא

תחקיר הרב והקבלן: הבטיחו למאות רוכשים דירות במחירים זולים, הבניינים עדיין לא עומדים

‎Posted by ‎תכנית חיסכון‎ on‎ ראשון 15 מאי 2016

מחברת 'רוני הנדסה' נמסר בתגובה לתחקיר: "כספם של הרוכשים נכנס אך ורק לחשבון הנאמנות, הפירוק של הקבלן הקודם לא היה צפוי וזה מה שעיכב את הפרוייקט. אנחנו עושים מאמצים רבים שכמה שיותר משפחות יזכו לדירה משלהם. זו המשימה שנטלנו על עצמינו. היא לא קלה, לפעמים רצופה קשיים אך אין עוד אתר בארץ שדירות נבנות במחירים כאלה. כל מי שרוצה לבטל יוכל לקבל אתץ כספו בחריש ישנם כבר מאות דירות בהליכי בניה מתקדמים וחלקן כבר בעבודות גמירה".

כזכור, אמש דיווחנו כי ועדת הכלכלה של הכנסת תתכנס בשבוע הבא לדיון מיוחד בסוגיית קבוצות הרכישה בישראל. חברי הועדה ינסו להסיק מסקנות ממקרי העבר המצערים בדרך להפיכת השוק הזה לשקוף ובטוח יותר.

יו"ר הועדה, ח"כ איתן כבל, אמר: "החשש מפני אובדן כספם של מאות רוכשים בקבוצות אלה מחייב את התערבות הוועדה בבחינה משמעותית ורחבה של שיטת קבוצות הרכישה…בעקבות המשבר בקבוצת הרכישה מוטלת עלינו חובה לפעול ולהציב גבולות ברורים, שלא יתירו לאסוף מאות אלפי שקלים מרוכשים ולהשאירם ללא קורת גג".

במהלך הדיון תופיע במקום אורחת מפתיעה: ענבל אור. אור צפויה לשטוח את גירסתה לקריסה הגדולה של החברה שניהלה. בהמשך היא צפויה להסביר "כיצד עובדת השיטה" ומה יש לעשות כדי להפוך את השוק הזה למסוכן פחות.

בתוך כך, שרת המשפטים, איילת שקד, תגיש לממשלה הצעת מחליטים לבחינת הטלת פיקוח על קבוצות רכישה וכן מחויבויות הדומות לאלה שמוטלות על הקבלנים.

ע"פ ההצעה, יוקם צוות בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, שיבחן את ההיבטים המשפטיים הנוגעים לקבוצות הרכישה וימליץ על הסדרת הנושא בחקיקה ככל שימצא לנכון. בנוסף, הצוות יבחן את החובות שיש להחיל על מארגני קבוצות רכישה, הצורך בהסדרת העיסוק של מי שמארגן קבוצות כאלה, הטלת חיובים שלפיהם "חוק מכר דירות" יחול גם על מארגן הקבוצה, מתן ליווי פיננסי של פרויקטים, הבטחת הזכויות של המתקשרים בקבוצות בכל הנוגע למועד מסירת הדירות וטיב הבנייה, טיב הזכויות בקרקע של המתקשרים בהסכם עד להשלמת הרישום, ומתן בטוחות לרוכשים להבטחת זכויותיהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.