תחקיר השריפה בפלטבוש: החנוכיה הודלקה מאוחר והציתה את הקירות

הבוקר בחולון: הלוויית ארבעת בני משפחת אזן שנספו בדליקה שפרצה בביתם בפלטבוש ניו יורק. בדיקת הכבאים מגלה: החנוכיה הודלקה בשעת לילה מאוחרת והושארה ללא השגחה

הבוקר יובאו ארבעת בני משפחת אזן שנספו בדליקה בפלטבוש למנוחות בבית העלמין בחולון, זאת אחרי ההלוויה שנערכה שלשום בברוקלין, בה השתתפו למעלה מ-4,000 איש לפי הערכת המשטרה האמריקאית.

יוני, גיסה של גב' אזן שנפטרה, הנמצא בישראל, סיפר אמש בכאב ל'ידיעות אחרונות': "מה שמחזיק אותנו בשעות הקשות האלו, זו רק האמונה. במקום שבו השכל נגמר מתחילה האמונה. הקב"ה זה אבא ולפעמים הוא אומר לנו 'לא'. אז הפעם למשפחה שלנו, הקב"ה אמר 'לא'. לא תמיד אנחנו מבינים את הטוב, אבל חייב להיות טוב".

עם הזמן התבררו עוד פרטים מהלילה בו פרצה השריפה בביתם. חברי המשפחה סיפרו אמש כי באותו הלילה, התארחו בני המשפחה במסיבת אירוסין של חברים קרובים. אחד הבנים לא חזר לישון בבית ושאר בני המשפחה חזרו לביתם. בחצות, מספר חבר המשפחה, בטרם הלכו לישון החליטו להדליק נרות חנוכה ואת החנוכיה השאירו ליד החלון. לא עבר זמן רב והאש הנרות הפכה לדליקה ענקית בקומה השניה של ביתם.

האם, עליזה אזן (39) וילדיה משה, 11, יצחק בן ה-7 והנרייטה לאה בת ה-3 נמצאו ללא רוח חיים בקומה השנייה בבניין בו גרו. האב, יוסף בן ה-45 וארבעה ילדים נוספים ניצלו מהשריפה כשקפצו מחלון הקומה השנייה. שלושה מהם נמצאים במצב קשה בבית החולים.