הכסף, המאכער והפגישה עם ליצמן(וידאו)

בסדרת כתבות שתשודר בערוץ 2 נראה כי ניתן לקבוע פגישה עם שר הבריאות ליצמן בתמורה למזומנים, ליצמן אומר כי אינו נותן את הדעת לנזקי העישון, ומה הגיב כתב המודיע? צפו בקטע ראשון מהתחקיר{ תחקיר ערוץ 2}

למרות העובדה  כי בישראל מתים כ-8000 בני אדם מדי שנה כתוצאה מנזקי עישון,  על פי תחקיר חדשות 2 עולה  כי שר הבריאות ואנשי משרדו לא נלחמים בגורם התחלואה מספר אחת בישראל – העישון.

מתחקיר חדשות 2 שישודר בסדרת כתבות מיוחדת חושף חיים ריבלין כיצד משרד הבריאות אף פותח דלתות דווקא לחברות הטבק.

בחדשות 2 החליטו להפיל בפח את לשכת ליצמן, ולשם כך  הם הקימו חברה פיקטיבית לייבוא סיגריות אלקטרוניות, בשלב הבא ביקשו  אנשי חדשות 2 להיפגש עם בכירי המשרד בכדי לברר מהי המדיניות לגבי ייבוא שכזה. יולן כהן ועמרי מנשה, "התחקירנים" של חדשות 2 , ניגשו לעיתון "המודיע" המקורב לשר הבריאות יעקב ליצמן והתעניינו כיצד ניתן להגיע לשר.

בתוך דקות חיברו  המודיע  את כתב העיתון, יעקב רייניץ, שהבטיח – תמורת מעטפות מזומנים – להפגיש את צוות התחקירינים עם בכירי משרד הבריאות על מנת שיוכלו  לקבל את "ברכת הדרך" להקמת החברה.

בקטע ראשון מתוך התחקיר שפורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית נראים תחקירני חדשות 2 משוחחים עם מאכער שמבטיח לסדר פגישה עם בכירי משרד הבריאות. "אני אלמד את הנושא קצת יותר טוב לעומק ופשוט אקדם את זה מול הדרג המקצועי במשרד. לפתוח דלתות איפה שצריך, אתם יודעים איך זה עובד", כך נשמע המאכער בהקלטה.

בקטע נוסף נראה השר ליצמן אומר שהנושא לא מעניין אותו כעת. "עוד לא הגעתי לזה. בינתיים אני מתעסק בג'אנק פוד ולא בג'אנק עישון".

בתגובה לפרסום הערב מסר ליצמן כי הוא נדהם לשמוע כי אדם ביקש תשלום עבור פגישה אתו, וכי הוא נוהג להיפגש עם כל גוף ואדם. שר הבריאות הדגיש כי הוא מתנגד נחרץ לישון ופועל כך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.