מיזם המיליונים של גוגיג ושר, השכנים התנגדו – התכנית עברה

תחקיר חדשות 2: בצל החקירות כנגד ראש עיריית נתניה מריים פיירברג, בחדשות 2 נחשף על מיזם נדל"ן גדול נוסף בו היו מעורבים כמה מבעלי התפקידים שנעצרו – בהם אברהם גוגיג, וסגן ראש העיר שמעון שר. הפרטים

בצל החקירות כנגד ראש עיריית נתניה מריים פיירברג, בחדשות 2 נחשף על מיזם נדל"ן גדול נוסף בו היו מעורבים כמה מבעלי התפקידים שנעצרו – בהם אברהם גוגיג, וסגן ראש העיר שמעון שר.

התכנית שאושרה בחתימתה של פיירברג מעלה חשד לניגוד עניניים.

פרויקט הבנייה ברחוב שמחה ארליך בנתניה  עדיין לא נבנה, קיבל  היתרי בניה חריגים בשווי של מיליוני שקלים.

בתכנית שאושרה ב-2014 מעורבים גם עו"ד אברהם גוגיג שמייצג את בעלי הקרקע, האדריכל גבי טטרו, ושמעון שר יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיר. הארבעה נעצרו בחשד למעשי שחיתות סביב פרויקטים אחרים בעיר.

גם במקרה זה, עו"ד גוגיג, נאמן מטעמה של פיירברג, מייצג במקביל גם את בעלי הקרקע – מה שמעלה שאלה בנוגע לקיומו של ניגוד עניינים. כמו גם,  האדריכל גבי טטרו ויו"ר ועדת המשנה דאז שמעון שר.בעלי הקרקע הגישו בקשה לבנות בניין אחד ובו 16 קומות ו-62 יחידות דיור במקום שני בניינים של 6 קומות וסה"כ 50 יחידות. מדובר בתוספת ששוויה עשרות מיליוני שקלים.להתנגדות רחבה מהשכנים באזור. לטענתם, המבנה שאושר אינו מתאים לאופי השכונה, והוא צפוי להעמיס על התנועה ברחוב ולחסום את הנוף לים לחלק ניכר מהדיירים. המתנגדים אף ציינו כי המבנה יפגע בערך הדירות באזור.

למרות התנגדותם של רבים מהדיירים, הוועדה בראשותו של שמעון שר – בעלי הקרקע, שיוצגו על ידי עו"ד גוגיג  תמכה בתכנית, ונתבקשה לבצע תיקונים קטנים בלבד בתכנית.

תכנית הפרויקט (עזרי עמרם, חדשות 2)

"ראיתי בטלוויזיה את אותה החבורה שנעצרה ולא הופתעתי בכלל", טען לאון גרימבלט המתגורר בסמוך לחלקה בה יוקם הבניין. "אלו אותם אנשים שפעלו סביב הפרויקט שהחליטו לבנות מול הבית שלי. כשקנינו את הדירה נאמר לנו שהשטח ממול מיועד לבניין נמוך ופתאום ראינו שלט שאומר שיבנו שם מבנה שהוא יותר כפול מהגובה ברחוב".

"לא ויתרנו, הלכנו לוועדות והתנגדנו", הוסיף גרימבלט. "מצד אחד ישבנו התושבים מצד שני חבורה של עורכי דין, התחושה שלי כיום היא שלא היה לנו בכלל סיכוי. אתה רואה את זה מול עיניך ואתה לא מאמין, נציגי ציבור יושבים ונותנים לזה לקרות".

דייר נוסף מחזק את דבריו גרימבלט: "רק אחרי שהם נעצרו הבנתי שיכול להיות שהיו ניגודי עניינים גם במקרה שלנו, אני בתור אזרח לא הבנתי אז איך יש תכנית מסודרת של בניה ל-6 קומות ובאיזו קלות אפשר לצאת עם מגדל גבוה פי 2".

"מעולם לא דבק רבב בהתנהלות פיירברג"

עו"ד נתי שמחוני המייצג את מרים פיירברג מסר בתגובה: "גברת פיירברג הינה ראשת העיר נתניה מזה 18 שנים ומנהלת את העיר לתפארת. מעולם לא דבק בה כל רבב והיא סמוכה ובטוחה ביושרתה וזועקת חפות. בשל פתיחתה של החקירה אנו מנועים מלהתייחס לנושאים, ככל שעלו במסגרתה. גברת פיירברג כופרת בכל החשדות שיוחסו לה והיא נחושה להפריכם. אנו תקווה כי רשויות אכיפת החוק יעשו את מלאכתן במהרה בכדי להביא לחקר האמת".

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר המייצגים את שמעון שר מסרו בתגובה לחדשות 2: "הכתבה מתייחסת ברובה המוחלט לחשודים אחרים בפרשה, ולא בכדי. למיטב ידיעתנו מרשנו לא נשאל על ידי חוקרי המשטרה ולו שאלה אחת בעניין הפרויקט המוזכר בכתבה, ונדמה שהדברים מדברים בעד עצמם. בכל מקרה, יובהר כי לאורך כל שנות עשייתו הציבורית פעל מרשנו משיקולים עניינים בלבד. מרשנו דוחה כל ניסיון לייחס למעשיו פרשנות אחרת, והוא בטוח שבסופו של יום תגיע המשטרה למסקנות זהות".

עו"ד רונן רוזנבלום המייצג את אברהם גוגיג ועו"ד יוסי לין המייצג את גבי טטרו ביקשו שלא למסור תגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.