תחקיר עובדה: הפרשות האפלות שהביאו לפרישתו של הח"כ מש"ס(וידאו)

תחקיר עובדה: איש עסקים טוען כי שיחד את ח"כ אמנון כהן מש"ס, בין היתר באמצעות סיוע בכסף מזומן – ומתן טובת הנאה במהלך שהותו במשלחת פרלמנטרית בבלרוס לפני 9 שנים. גורמים בש"ס טוענים כי כהן למעשה נסחט על-ידי מולקנדוב, וכי זה בחר להעליל עליו על רקע סירובו להיכנס עמו לשותפות עסקית.

תחקיר עובדה: איש עסקים טוען כי שיחד את ח"כ אמנון כהן מש"ס, בין היתר באמצעות סיוע בכסף מזומן – ומתן טובת הנאה במהלך שהותו במשלחת פרלמנטרית בבלרוס לפני 9 שנים. גורמים בש"ס טוענים כי כהן למעשה נסחט על-ידי מולקנדוב, וכי זה בחר להעליל עליו על רקע סירובו להיכנס עמו לשותפות עסקית.

על פי התחקיר שפורסם הערב, אמנון כהן ודניאל מולקנדוב הכירו ב-2003 במסגרת פעילותם המשותפת בקונגרס יהדות בוכרה. מערכת היחסים ביניהם התהדקה כאשר מולקנדוב התפרסם כברוקר מצליח בשוק ההון, וכהן שימש כחבר כנסת חרוץ מטעם סיעת ש"ס, שכיהן בין היתר כיו"א ועדת הכלכלה וכיו"ר הוועדה לביקורת המדינה.

מולקנדוב מספר בתוכנית "עובדה" לאילנה דיין ולרויטל חובל כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים. לדבריו, לכהן היה מפתח לדירה של מולקנדוב בנס-ציונה. לטענת מולקנדוב, כשכהן רצה לקבל כספים, הוא שלח לו בפלאפון הודעת טקסט: "אפשר לבוא להשקות עציצים?"

(באדיבות רשת)

במארס 2005 נעצר מולקנדוב על-ידי חוקרי הרשות לניירות ערך בחשד כי קיבל לידיו עמלות גבוהות שלא כדין. חבר הכנסת דאז אמנון כהן ביקש מחבר הכנסת יעקב ליצמן, שכיהן באותה עת כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת, לפנות ליו"ר רשות ניירות ערך דאז, משה טרי, כדי להקל בתנאי מעצרו של מולקנדוב. ליצמן, חשוב לציין, לא ידע דבר על מערכת היחסים הבעייתית בין השניים כשניסה לפעול למען מולקנדוב.

ח"כ כהן, מצידו, המשיך גם לאחר מכן לקדם את האינטרסים של מולקנדוב, וניסה, בין היתר, להעביר תיקון לחוק שהיה משפר את מצבו המשפטי של מולקנדוב במשפט הפלילי שלו. רשות ניירות ערך התנגדה להצעתו של כהן, והסעיפים הרלוונטיים לא עברו בסופו של דבר.

בסיום ההליך הפלילי נגדו, מולקנדוב הורשע בעבירות על חוקי ניירות ערך ונשלח ל-20 חודשי מאסר בפועל. רגע לפני גזר הדין כתב לו כהן מכתב המלצה שהוגש לבית משפט השלום בתל-אביב. כשריצה את מאסרו בכלא, הגיע כהן לבקרו.

מערכת היחסים בין חבר הכנסת המכהן לברוקר המורשע הגיעה לסיומה רק לפני כשנה, וזאת על רקע סכסוך כספי בין השניים. בשלהי 2014 שכר מולקנדוב את עורכי הדין אמנון יצחקניא ואילן סובל, שהעבירו לכהן מכתב ובו דרישה לשלם את "חובו", או שמולקנדוב ינקוט בהליכים המתאימים.

עורכי הדין יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר מסרו מטעמו של ח"כ כהן: "דניאל מולקנדוב הוא עבריין מורשע ואף ריצה עונש מאסר. מדובר באדם מניפולטיבי שאינו בוחל בדבר כדי להגשים את מטרותיו הפסולות. מר מולקנדוב ניסה לסחוט את מר כהן, וכשזה סירב להיסחט, העליל עליו מולקנדוב שורת עלילות-שווא, כשהוא מבקש לקבל לעצמו מעמד של עד מדינה.

"משטרת ישראל, בליוויה הצמוד של הפרקליטות, בחנה את כל טענותיו של מולקנדוב עד דק והחליטה כי יש לסגור את התיק אף מבלי לזמן את מר כהן לחקירה, והדברים מדברים בעדם. כאשר הבין מולקנדוב כי משטרת וישראל אינה נותנת כל אמון בגרסתו המופרכת על פניה, החליט לנסות את מזלו ולפרסם את הדברים באמצעות כלי התקשורת".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם מישהו יפתח את הפה על הגנב הנוכל והפושע מכלוף דרעי, הנוכל מכלוף וחבורתו יעופו לכלא עד שיתפגרו שם,, אך כדי למנוע זאת, מכלוף ועברייניו ינסו לחסל פיזית לא לפני שיהפכו את חייו של מי שפתח את הפה לגהנם

  ובאישור המשטרה שלא תעשה כלום ולא תעצור כלל את העבריינים ותביאם למשפט.

  אברהם כהן המתפגר ממוסיוף |
  הגב
 2. זה בדיוק התקופה שדרעי המושחת חזר והשחית את מי שבסביבו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל ההלשנות והמסירות הגיעו מדרעקי ימ"ש

  כמו שהלשין והעליל על הרה"ג אברהם ומשה יוסף בניו של מרן, ועל הרב המנוח יורם אברגל זצ"ל ועוד ועוד.

  לא נשכח לא נסלח |
  הגב