תחקיר 0404: כך מגייסת V15 עובדים באמצעות "מנפאואר" להפיל את נתניהו (וידאו)

תחקיר חדשות 0404 חושף: כך V15 מגייסת עובדים באמצעות "מנפאואר" במטרה מוצהרת להפיל את ממשלת רה"מ נתניהו ומפלגתו. צפו

מודעה של דרושים תמימה בעיתון הציעה לכל מי שרוצה "עבודה זמנית עד יום הבחירות". אזרחים שפנו לחברה, שלחו קורות חיים ולא ידעו שמדובר בתנועת V15 – שמטרתה להפיל את ממשלת נתניהו.

לאחר שחזרו לאותם אזרחים, שקיבלו אימייל והודעת סמס בעניין העבודה, שוחחו מחפשי העבודה עם הנציגה בטלפון שאליו התבקשו להתקשר… לחברת "מנפאואר" – שם נאמר להם כי מדובר בעבודה במטרה "להוביל לשינוי בממשלה הנוכחית".

אחד ממחפשי העבודה פנה לפייסבוק החברה ודרש לקבל הסבר. הגולש נחסם ומודעת הדרושים הוסרה מיידית מהרשת – לכאורה, בגלל פנייתו.

עורך חדשות 0404, בועז גולן, אשר קיבל לידיו הקלטות טלפוניות שבוצעו עם מנפאואר, החליט להתקשר בעצמו לחברה, הציג עצמו בשם אייל שמחפש עבודה וכאיש שמאל ושמע באופן ברור מה המטרה של לקוח החברה – תנועת V15. הנציגה אמרה לו: "אתה מעורב קצת מבחינה פוליטית? בעבודה שהיא דרך תנועה שנקראת V15 – היא לא משתייכת למפלגה, היא על מפלגתית. כשבעצם המטרה שלהם היא להוביל לשינוי בממשלה הנוכחית במדינה… העבודה מתבצעת מדלת לדלת. שואלים את התושבים האם הם מתכננים להצביע והאם הם מעוניינים עם שינוי בממשלה הנוכחית… אני מבינה שעם זה אתה מזדהה".

בסרטון: בועז גולן משוחח עם נציגת מנפאואר ואזרח שחיפש עבודה בשיחה דומה עם החברה וכן המודעה שהועלתה לרשת והוסרה.

[alooma ref="3f2294aeb6c0ef402db84eee2b9eec8e.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
באדיבות חדשות 0404

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.