"גנזך קידוש השם". המכון החרדי שפועל להנצחת זיכרון השואה בציבור החרדי

"גנזך קידוש השם" מכריז על תחרות כרזות נושאת פרסים

אני, שעקבתי אחר התוצאות של תחרות הכרזות של "יד ושם", קצת הופתעתי. מכמה סיבות. ראשית, לא הצלחתי לאתר בכרזות את התמונות האסוציאטיביות של המושג "שואה". לא היו שם הדרגשים של אושויץ, או הילד הרעב מגטו לודג'. שנית, הכרזות היו אסטטיות עד להתפקע. שלישית, למרות הסיבות שמניתי, התוצאה הייתה מצמררת. מבלי שאספיק להפעיל ביקורת, היא גרמה להתרגש. משהתפקחתי חזרה, הרכנתי ראש בפני המשוואה הבאה. תמונה אחת שווה אלף מילים וכרזה אחת שווה אלף תמונות.

כמוני, חשבו גם ב"גנזך קידוש השם". המכון החרדי שפועל להנצחת זיכרון השואה בציבור החרדי. הם מכריזים, ממש בימים אלו, על תחרות כרזות נושאת פרסים. וכיאה למכון שעמל להעלות על נס את גבורת הרוח היהודית, גם כאן הם נתנו לזה ביטוי. הם לא מבקשים מהמשתתפים לספר בכרזותיהם על הסבל האנושי של הנספים. כי את זה ללא ספק, כולנו יודעים. הם מבקשים מהאומנים להעלות על נס את הגבורה העילאית של היהודים שנלחמו על צלם האנוש שבהם, גם ברגעים קשים. ועל כן נושא התחרות הוא "גבורת הרוח היהודית".

קצת פרטים.
ההכרעה על שלושת הכרזות הזוכות, תתקיים בערב של "גנזך קידוש השם" ביום כו' בשבט. הערב ייערך בבנייני האומה והוא מוקדש להשקת הסרט "ההוד שבגבורה". סרט שהופק לציון 70 שנה לגטו וורשא. מבין הנוכחים שיכבדו את הערב, יהיה הרב ישראל מאיר לאו.
בראש צוות השיפוט תעמודנה גב' אסתר פרבשטיין וגב' רחל בולטון. אליהם יחברו אנשי מקצוע נוספים מתחום האומנות. עלות השתתפות בתחרות עומדת על 35 ₪. המשתתפים בתחרות, יוזמנו להשתתף בערב, כאות הוקרה על תרומתם הנכבדת. כך שמלבד החוויה שמזמן הערב עצמו, יוכלו המתמודדים בתחרות להיות עדים להכרעה הסופית, בזמן אמת.

המעוניינים להשתתף יוכלו לבקר באתר הבית של הגנזך, או לשלוח בקשה לכתובת: krazot1945@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.