תחת אבטחה כבדה – הרב אליעזר ברלנד פונה לבית החולים סורוקה

מנהיג קהילת 'שובו בנים' התמוטט בכלא באר שבע לאחר שחש ברע. אנשיו דיווחו כי הרב פונה לבית החולים סורוקה כדי לקבל טיפול רפואי. הרב פונה תחת אבטחה כבדה של שירות בתי הסוהר (שב"ס) לבית החולים סורוקה בבאר שבע, זאת לצורך בדיקות רפואיות

מנהיג קהילת 'שובו בנים' התמוטט בכלא באר שבע לאחר שחש ברע. אנשיו דיווחו כי הרב פונה לבית החולים סורוקה כדי לקבל טיפול רפואי. הרב פונה תחת אבטחה כבדה של שירות בתי הסוהר (שב"ס) לבית החולים סורוקה בבאר שבע, זאת לצורך בדיקות רפואיות.

חסידיו הקימו בעת האחרונה מאהל מחאה מול כלא באר שבע במטרה ליצור לחץ ציבורי שיוביל לשחרורו מהכלא. בשיחה עם חסידיו הם מזכירים את ישיבת 'שאגת אריה' שהוקמה לאחר כליאתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי בשעתו, ואשר הוביל את הלחץ הציבורי לשחרורו.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לפני כשבועיים לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד הרב אליעזר ברלנד על פי כתב האישום, הרב ברלנד עמד בראש הקהילה החסידית "שובו בנים" ובראש ישיבת "שובו בנים" בירושלים ושימש כרב ומנהיג הקהילה, אשר רבים מחבריה התרכזו סמוך למקומות מושבו בירושלים ובביתר עילית.

במסגרת מעמדו, הוא קיבל בביתו ובמקומות אחרים את בני ובנות הקהילה ופונים אחרים, לפגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, יעוץ בעניינים שונים או ברכה. מכתב האישום עולה כי לעיתים ניצל את קיומן של פגישות אלה, ואת מעמדו בעיני קהילתו והפונים אליו.

ב'שובו בנים' ממשיכים להיאבק במשטרה בעקבות כליאתו של מנהגים הרב אליעזר ברלנד בכלא באר שבע. קמב"ץ שובו בנים: "רוצים לסרס קהילה שלמה".

אהרן שוורץ קמב"ץ שובו בנים השוהה במאהל שהוקם בסמוך לכלא באר שבע אמר: "הרב נמצא קרוב לחודש במעצר הוא מואשם בעבירות שאדם רגיל לא היה יושב אפילו יום אחד, המשטרה בהכוונה מלמעלה החליטה להתעלל ברב ברלנד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.