תחת אבטחה כבדה: רבבות יפקדו מחר את רחבת הכותל בעת ברכת הכוהנים

משטרת ירושלים מתוחה ודרוכה לקראת ברכת הכהנים שתיערך מחר ברחבת הכותל המערבי שבעיר העתיקה. כוחות משטרה ומג"ב ימשיכו גם היום להתפרס במזרח ירושלים, סמטאות העיר העתיקה והכפרים הסמוכים לעיר. זאת כדי למנוע כל ניסיון להפר את הסדר וכדי לשמירת ביטחונם של העולים לרגל לעיר העתיקה, לרובע היהודי וברחבת הכותל וכן בטיולים ברחבי העיר

משטרת ירושלים מתוחה ודרוכה לקראת ברכת הכהנים שתיערך מחר ברחבת הכותל המערבי שבעיר העתיקה. כוחות משטרה ומג"ב ימשיכו גם היום להתפרס במזרח ירושלים, סמטאות העיר העתיקה והכפרים הסמוכים לעיר. זאת כדי למנוע כל ניסיון להפר את הסדר וכדי לשמירת ביטחונם של העולים לרגל לעיר העתיקה, לרובע היהודי וברחבת הכותל וכן בטיולים ברחבי העיר.

במשך שבועות ארוכים נערבו במשטרה ליום הראשון של חול המועד, שלרוב מהווה אות לפתיחה בעימותים בהר הבית. במסגרת זו, הרחיקה המשטרה מירושלים עשרות פלסטינים שנחשבים למתסיסים והיה קיים חשד לגביהם כי בכוונתם להוביל אירועים חריגים באזור. למרות זאת, במשטרה חששו היום מעימות עם אנשי הווקף והרחיקו מהמקום 13 יהודים שניסו להתפלל ברחבת הר הבית.

מחר יעמוד המבצע המשטרתי בסימן אבטחתי. בשירות הביטחון הכללי ובמשטרה מעריכים כי המונים יגיעו בשעות הבוקר לירושלים. החשש המרכזי הוא מפיגוע שעלול להתרחש בשעה שעשרות אלפי בני אדם יגיעו אל העיר העתיקה בבירה להשתתף בטקס המסורתי שנערך ברחבת הכותל.

בתוך כך המשטרה הפנתה הבוקר (ראשון) את "נשות הכותל" שהגיעו לרחבת הכותל לתוך מתחם מגודר שהוכן עבורן מראש, במרחק מה מהכותל עצמו. הנשים טענו כי המשטרה נקטה נגדן באמצעים פסולים בכך שמנעה מהן לקיים את תפילתן בתוך רחבת עזרת הנשים. למרות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, אשר אסר על קיום טקס "ברכת כוהנות" ברחבת הכותל קיימו כמה נשים מקרב חברות הקבוצה את הטקס.

על אף הפרת ההנחיה לא הפריעה המשטרה לקיומו של הטקס והוא התאפשר. במקום נרשמה מחאה מצומצמת מצד כמה עשרות מהמתפללים שהגיעו לרחבת הכותל, אולם מרבית המתפללים התייחסו לאירוע באדישות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.