תיאסר מכירת מוצרי טואלטיקה שהוחזרו ע"י הקונים

העוסקים לא יאשרו קבלה בחזרה מוצרי קוסמטיקה כאלה – וזה לרעת הצרכן

משרד הבריאות דן בכובד ראש בתקנה שברצונו להוציא במיידי בנושא מכירת מוצרי טיפוח שצרכנים החזירו לחנות כתוצאה מחרטה על הקניה.

לא אחת כאשר אדם רוכש מוצר טואליטיקה כלשהו הוא מגלה שהמוצר אינו לטעמו ולא נרכש משיקול נבון עד היום באמצעות חוק הגנת הצרכן יכל הצרכן להשיב את המוצר בתוך פרק זמן קצוב כשהוא באריזתו בצירוף החשבונית וכל זאת כשהמוצר עדיין סגור באריזתו המקורית .

במשרד הבריאות מתכוונים לאסור על מכירה כזאת מחדש, בטענה כי בעצם עזיבת המוצר את החנות ישנה אי וודאות לגבי המצאותו של המוצר והשימוש אם נעשה או לאו וישנו חשש לבריאות הצרכנים .

סוחרים בענף התמרוקים טוענים כי :"עלויות השמדת תמרוקים הן גבוהות ועליהן להתבצע במתקני השמדה כגון רמת חובב. ישנם מוצרים כגון אירוסולים (מוצרי ספריי) ומוצרים נוספים שהשמדתם מאוד בעייתית".

בנוסף כתוצאה מתקנה זו תהיה הרעה גם לקונה :"עסקים לא יקבלו חזרה תמרוק בשום מקרה אם עליהם יהיה להשמידו. בהתאם לחוק הגנת הצרכן, אין חובה על עוסק לקבל מוצר חזרה שערכו נמוך מ-50 שקל, גם אם הוא סגור באריזתו המקורית.

"יש לא מעט מוצרי טואלטיקה, איפור וקוסמטיקה שעלותם נמוכה מ-50 שקל ואנחנו בכל זאת מקבלים בחזרה מצרכנים שהתחרטו או שקיבלו במתנה ומעוניינים להחליפם, לכן במידה והרגולציה תאושר – העוסקים לא יאשרו קבלה בחזרה מוצרי קוסמטיקה כאלה – וזה לרעת הצרכן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.