"תיכנס עכשיו לממשלה לפני העבודה"

בשל הלו"ז הצפוף בעבודה, אריה דרעי מפעיל מכבש לחצים על ליברמן ומנסה לשכנע אותו להיכנס לממשלה לפני הרצוג, לליברמן לא נותר הרבה זמן להכריע, הערכה היא כי תוך שבועיים יפול הפור { דרעי לוחץ על ליברמן }

בכנסת ניכרה השבוע דריכות לקראת וועידת מפלגת העבודה שתתקיים בחודש נובמבר, הרצוג ינסה לדחות את הבחירות לראשות המפלגה ואולי בכך יצליח להשחיל את המפלגה לקואליציה.

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מודע ללוחות הזמנים. בליכוד העבירו מסר לליברמן כי אם הוא יכנס לממשלה הוא יהיה אופציה ראשונית אחר כך הרכבת תסע ויהיה מאוחר והרצוג יהיה האופציה המעודפת.

ליברמן מתחבט קשות, מצד אחד הוא פופלרי בציבור, ומצד שני ,המצב הביטחוני לא מותיר לו הרבה ברירות, ככל הנראה  בשבוע־שבועיים הקרובים הוא יכריע, לאן פניו מועדות.

זאב קם במקור ראשון חושף כי מי שלקח על עצמו  לגשר בין הצדדים הוא יושב ראש ש"ס אריה דרעי. "רק אדם כמו דרעי, שמכיר היטב את נימי נפשו של ליברמן, מסוגל – לדעתו לפחות – לעשות את ההבדל ולהכניס אותו לקואליציה". כותב קם.

במקביל, ביום שלישי נפגשה ח"כ שלי יחימוביץ' עם סטודנטים מ'תא אופק' בטכניון שם הצהריה על קווי היסוד של המפלגה, "לא נצטרף לממשלה הזו כסרח עודף או כגלגל חמישי", הבהירה יחימוביץ'"אין לנו מה להצטרף לממשלה עם נפתלי בנט. אם זו הייתה ממשלת פריטטית, ממשלת אחדות שיש בה ניסוח של קווי יסוד משותפים ושינוי אידיאולוגי עמוק, זה לא משהו שהייתי פוסלת. אני לא פוסלת באופן אישי את נתניהו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.