תיעוד דומע: הבן הקטן אמר קדיש: "התינוק לא יכיר את אביו ואמו" (וידאו)

אלפים ליוו בדרכם האחרונה את בני הזוג נעמה ואיתם הנקין שנרצחו אמש לעיני ילדיהם בפיגוע בשומרון. אמו של הנרצח: "נגדל את הילדים בדרככם". ילדם בן ה-9 אמר עליהם קדיש. הנשיא ספד להם

בלוויה רווית יגון ודמעות שנערכה בבית העלמין בהר נמנוחות נטמנו הקדושים איתם ונעמה הנקין, שנרצחו אמש (חמישי) ליד היישוב איתמר בשומרון.

בהלוויה השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין.  ברגע שצימרר את כל המשתתפים בהלוויה מתן, בנם בן ה-9, אמר עליהם קדיש לקול פרצי דמעות.

אמו של איתם, הרבנית חנה הנקין, ספדה לבנה . "מדהים היה לראות את האהבה הגדולה ביניכם. את המסירות המוחלטת אחד לשני ולילדים", אמרה. "ילדיכם האהובים ניצלו בחסדי השם, גם התינוק שלא יכיר את אביו ואת אימו. נגדל אותם בדרכיכם שלכם".
אביו של איתם, הרב יהודה הנקין, ספד לו: "ריבונו של עולם, אני יכול להבין הכול אבל אני לא מבין שיקוליך. לא מבין מה חשבת. מה תכננת. ואתה את אשר עשית עשית."

"שום דבר לא הכין אותי לכתוב הספד לבת שלי", אמרה אחריו הילה ערמוני, אמה של נעמה. "מאתמול אני שואלת כל הזמן – למה ביחד? למה את שניהם? ופתאום הבנתי שבחייהם ובמותם לא נפרדו. כך היה מהרגע הראשון. חיבור מיידי".
"אין מספידים במועד אבל אי אפשר לעמוד ולשתוק מול אבא ואמא נאהבים ונעימים שיד אכזרים רצחה אותם לעיני ילדיהם", אמר הנשיא ריבלין. "נעמה כתבה לי מכתב אחרי הרצח של דני גנון. השבתי שאחריותנו לביטחון כל התושבים ושאבקר בכל בית שנכבה בו האור. לא העליתי על דעתי שגם בביתך יכבה האור. נעמה, אני מבטיח לך: החיבוק של העם כולו לא ייפסק". ריבלין אף התייחס לנושא המשך הבנייה: "מעולם לא בנינו בגלל טרור ולעולם לא נפסיק לבנות בגלל טרור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.