עימות סוער בין פריינד לגוטרמן: "רבנים לא צריכים להופיע על הפחים"

סערה במהלך ישיבת מועצת מודיעין עילית במהלך הדיון על שינוי שם העיר ל'איילת השחר'. סגן ראש העיר טובייה פריינד הציע להחליף את כל השמות של התנאים בעיר לשמות של צמחים. "זה לא מכובד ששמו של רבי שמעון בר יוחאי מופיע על פח אשפה". צפו בתיעוד

סערה במהלך ישיבת מועצת מודיעין עילית במהלך הדיון על שינוי שם העיר ל'איילת השחר'.

צפו בתיעוד

לאקטואליק נודע כי חלק מחברי המועצה הביעו תמיהה על ההחלטה. סגר"ע מ"ע טובייה פריינד אמר בישיבה המועצה בה הוחלט על שינוי שמה של מודיעין עילית ל"איילת השחר": "אם יהיה רשום על כל הפחים איילת השחר זה ביזיון גדול". פריינד ציין כי אם ר' חיים נתן את ברכתו – אז גם הוא תומך. גוטרמן אמר לפריינד כי ר' חיים אמר שהאדמה של מודיעין עילית הוא קודש קודשים.

ח"מ נחמן ניימן טען בישיבה כי: "התושבים לא יתרגלו לזה". לבסוף, ראש העיר גוטרמן הציע: "נביא לאישור המועצה. ואז נבדוק מבחינה משפטית". כאמור, חברי המועצה החליטו לאשר את ההחלטה פה אחד ללא מתנגדים.

חבר המועצה טוביה פריינד  הרים את קולו בישיבה לאחר שתמה על החלפת השם "לאחר שהחלפת השם קיבל את ברכתו של הגר"ח שליט"א, כמחזיק תיק חינוך ותרבות אני מציע שבמקביל להחלפת שם העיר להקצות משאבים כדי לקיים את צוואתו של הרב שטיינמן זצ"ל ולהקים מפעל משניות, כפי שכתב צוואתו ללמוד לעילוי נשמתו, ולא להתעסק בהנצחות שספק אם יאושרו בועדת השמות".

לפני מספר חודשים פרסמנו כי ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן פנה ליו"ר שס אריה דרעי בבקשה להחליף את שמה של מודיעין עילית לאיילת השחר – ע"ש של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן, וזאת מכיוון שהרב שטיינמן תרם לעיר בכל צעד ושעל. מבחינה משפטית לא נראה שועדת השמות תאשר את ההחלטה וזאת משום ששם דומה יש כיום ביישוב איילת השחר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.