הח"כים לגמו יין מיו"ש בכנסת (תמונות)

לאחר הפרסום כי עורכי הספר ״מדריך היין הישראלי״ מחרימים יקבים מיהודה ושומרון, קיימה היום שדולת ארץ ישראל בכנסת ישיבה חגיגית בהשתתפות בעלי יקבים מיהודה ושומרון, עם מיטב היינות עטורי הפרסים. {הדרת יינות}

לאחר הפרסום כי עורכי הספר ״מדריך היין הישראלי״ מחרימים יקבים מיהודה ושומרון, קיימה היום שדולת ארץ ישראל בכנסת ישיבה חגיגית בהשתתפות בעלי יקבים מיהודה ושומרון, עם מיטב היינות עטורי הפרסים. השדולה בראשות ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ' החליטה להגיב על החרם כנגד היקבים והכריזה חגיגית בכנס היין הראשון בכנסת יחד עם מנכ״ל ידיעות ספרים דב אייכנלווד כי תפעל להוצאת מדריך יין מלא שיכלול את כלל היינות בארץ ישראל כולל יהודה ושומרון והגולן.

לכנס החגיגי שהתקיים בסיוע מועצת יש״ע הגיעו שלוש משרי הממשלה: השר נפתלי בנט, השר אורי אריאל והשר אופיר אקוניס וכן חברי כנסת משלל הסיעות בכנסת ביניה ח״כ איתן כבל ועודד פורר מהאופוזיציה.

יו״ר השדולה ח״כ יואב קיש אמר בפתח הכנס כי: ״האירוע הזה נולד מעוול כשערבבו פוליטקה במקום לא ראוי. כשנלחמים בבי די אס היה חשוב שלא ניתן לזה לקרות בארץ ישראל ולכן יחד עם מנכל ידיעות ספרים אנחנו נוציא את ספר כל יינות ישראל . ההחרמות של ה bds עוברות כל גבול. המציאות שבה מדינה מחרימה שגריר היא בלתי אפשרית. כמו שאנחנו נלחמים בהדרת היינות נלחם גם בהדרת האנשים״.

יו״ר השדולה ח״כ בצלאל סמוטריץ אמר כי "כמי שחי כל חייו במקום הזה אני יכול לומר שיהודה שומרון הם יינות, הם זיתים, צמרים, אתרים היסטוריים וחינוך נהדר – זהו חבל ארץ נהדר שמוציא דברים מצויינים ונמשיך לקדם אותו. הרי יו״ש והגולן מפיקים יין משובח זה אלפי שנים ובשנים האחרונות חלה תנופה גדולה של כרמים ויקבים שזוכים פעם אחר פעם במדליות ובפרסים עולמיים. רק טיפש יפסיד את ההנאה הצרופה מהיינות הללו בשל חרמות הזויים".

את הכנס כיבד בנוכחותו גם יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין שאמר כי "אין דבר מגעיל יותר מהחרמות על מה שמדינת ישראל כולה ובצדק גאה בו – ייצור היין. כשאני נכנס למסעדות אני מחפש את היינות של יהודה שומרון כדי שיבינו שיש פה יין איכותי. אני חושב שאם נעשה את הפעולה הנכונה נצחק כולנו כטוב לבנו ביין כנגד כל המחרימים".

ורד סעדון מיקב טורא שחשפה את החרם על היקבים אמרה: "החלטתי שהאמת חייבת לעמוד מול עיני למרות שזה לא היה קל עבורי. בשם כל היקבים ביו״ש – יקבים מצויינים- אנחנו רק ממשיכים לעשות את מה שעשו אבותינו לפני 2000 שנה. אני מודה לדב אייכנוולד וחברי הכנסת שהרימו את הכפפה בכדי שכל מי שחובב את ענף היין יוכל להנות מספר מקצועי שיסקר את הענף בצורה הוגנת ושווה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך החכי"ם ה"דתיים" שתו מיין שאינם שומרי שבת נגעו ופתחו??!?

    מרים |
    הגב