בדמעות: יואליש קרויס נפרד מבני משפחתו ונכנס לכלא מעשיהו

יואליש קרויס, איש העדה החרדית נכנס הבוקר (רביעי) לשערי כלא מעשיהו ברמלה, שם ירצה חמישה חודשי מאסר, בגין אי – דיווח על הפעלת משחטת עופות שניהל במאה שערים.

יואליש קרויס, איש העדה החרדית נכנס הבוקר (רביעי) לשערי כלא מעשיהו ברמלה, שם ירצה חמישה חודשי מאסר, בגין אי – דיווח על הפעלת משחטת עופות שניהל במאה שערים.
הפרשה החלה בקול רעש גדול לפני 6 שנים עם מעצרו של קרויס במבצע בו השתתפו למעלה מ- 100 שוטרים. מאז שוחרר הוא ניהל את משפטו, והיום הוא כאמור נכנס לכלא. לימים טען קרויס: "לא היו צריכים לבוא עם כל כך הרבה שוטרים. אם היו מרימים טלפון והייתי מתייצב".

גזר הדין במשפט שהתנהל נגדו כלל עונש מאסר של חמישה חודשים וקנס בגובה 250 אלף ש"ח לרשויות המס.

במהלך המשפט החל קרויס לשלם את הקנס באמצעות הלוואות שנטל על עצמו, אך השופטים התעקשו על מאסר. השופטים אף ציינו כי "הנאשם שיתף פעולה עם הרשויות, אינו בעל עבר פלילי" וכי השתכנעו כי "הנאשם לא פעל בגין בצע כסף". כל זאת לא תרם במאום להקלה בעונש מבחינתם.

ערב כניסתו לכלא מסר קרויס כי המשחטה שהפעיל פעלה כגמ"ח לכל דבר וכי המשפט נגדו נבע בעיקר בשל חוסר שביעות רצון המערכת מהתבטאיותיו וכי מדובר בעיקר ב"סתימת פיות".

להלן הדברים שאמר קרויס ערב כניסתו לכלא: "משחטת העופות שהפעלתי ועמדה במרכזו של משפט שהתנהל נגדי במשך 6 שנים, פעלה כגמ"ח לכל דבר ועניין שסיפק עופות כשרים בשחיטה מהודרת כפי שנהגו בישוב הישן בירושלים לאורך 100 השנים האחרונות, כך גם בתקופת ניהולי. כל מי שרצה יכול היה לקנות בה עופות במחיר עלות בלבד, וגם אם למישהו לא היה את הכסף לשלם, לא מנענו ממנו לקבל עוף, ולא היה מקרה אחד כזה וגם לא שניים. לאורך שנים ניסיתי כפי יכולתי להסדיר את רשיון המשחטה מול הרשויות, אך במקביל, בשל החשיבות שראיתי בזה, המשכתי את הפעילות במקום בתקווה לטוב. אם על זה בית המשפט תפס אותי, "אשרי שנתפסתי על דברי תורה". ולא חס וחלילה על דברים אחרים שאנחנו שומעים עליהם חדשות לבקרים.

ידוע לי שדעותיי לא עולות בקנה אחד עם מרבית אזרחי מדינת ישראל, וגם אין לי בעיה עם זה כלל. אפשר לחשוב אחרת, אפשר לדבר. מעולם לא הפעלתי שום סוג של אלימות נגד אף אדם. גם בית המשפט התייחס לעובדה שאין לי עבר פלילי. נראה לי שלכלוא אדם על דעות שונות מתאים יותר למשטר קומוניסטי ולא למשטר יהודי ודמוקרטי, כמו שמדינת ישראל נוהגת להעיד על עצמה. אין לי כל בושה על מה שעשיתי. מקסימום אפשר להאשים אותי בתום לב. ה"האשמה" הזאת גם הופיעה בדברי השופטים בגזר הדין. אני מקווה, במיוחד בשביל ילדיי ובני משפחתי, שהפרשה הזאת תהיה מאחורינו ונוכל כולנו, כל המשפחה יחד, להמשיך בחיינו. ולסיום רק אוסיף: "אין שופטים בירושלים".
לאור הפרשה והקשיים אליהם נקלע קרויס נחלצו לעזרתו חבריו והקימו עבורו קמפיין מימון המונים לטובת גיוס כספי החוב הכבד שהשית עליו בית המשפט, בגובה 250 אלף ש"ח.

קישור לקמפיין התרומה ליואליש: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=529

 

קרויס נכנס לכלא בגין העלמת מס ואי דיווח על רווחים במשחטה שניהל במאה שערים בירושלים.

קרויס שמתנגד למדינת ישראל. מגדל את 16 ילדי עם רעייתו רחל בדירת שני חדרים עתיקה בשכונת מאה שערים.

קרויס שהוביל בשנים  האחרונות את המאבקים של העדה החרדית , יתחיל לרצות עונש של חמישה חודשי מאסר בגלל עבירות מס במשחטות שניהל.

 

קרויס טוען כי המדינה רודפת אחריו בגלל המאבקים הגדולים שניהל,  בראיון ליאיר שרקי בערוץ 2 הוא מבהיר, "אני הולך לכלא לא בגלל שלא שילמתי מסים, אלא בגלל אי-דיווח", הוא מסביר. "אתה חייב לדווח גם אם אתה מפסיד". קרויס יצטרך לשלם קנס של 250 אלף שקלים, סכום בלתי נתפס עבורו.  חבריו פתחו למענו דף בפייסבוק וקמפיין למימון המוני.

"לא גנבתי, לא רצחתי. אני רק מתפלל שנעבור את זה בקלות", הוא אמר.
צילומים: נתי שוחט פלאש 90 חיים גולדברג"

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם אתם מעוניינים לתרום למשפ' קרויס ולסייע להם להתגבר על הקנס הכבד שהשית עליהם בית המשפט, 250 אלף ש"ח, בנוסף לעונש המאסר, אתם מוזמנים לעשות זאת דרך קמפיין המימון שהוקם עבור המטרה, או באמצעות חשבון הבנק המצורף כאן:
    בנק מרכנתיל, מס' סניף 621 (סניף שבטי ישראל) מס' חשבון: 71820487 על שם אהרון קרויס (הבן של). אפשר גם ליצור איתו קשר טלפונית 0504181216

    או : https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=529

    עולם חסד ייבנה |
    הגב