צפו בתיעוד: המזכיר מטיח בגזבר הכספים של קיבוץ שפיים: "גנבת מיליונים מהתושבים"

האיש יהודה דורון שהיה גזבר הכספים של קיבוץ שפיים גנב עשרות מיליונים לכיסו ולחשבונות הבנק שלו ומשפחתו, ונשלח לשמונה וחצי שנות מאסר אחרי שהורשע במעילת ענק בכספי הקיבוץ. לפני 10 שנים, כשעלה החשד, דורון זומן לפגישה במזכירות הקיבוץ בה הטיח בפניו המזכיר את ההאשמות.

לפנינו תיעוד כשמזכיר הקיבוץ מטיח בפניו את כל האמת על גניבת המיליונים, כך זה נשמע: "השיחה מתקיימת מזה שאנחנו אוהבים אותך ומעריכים אותך, ואתה יודע זה לא מהיום", אומר מזכיר הקיבוץ לגזבר בשיחה בתיעוד: "לאחר שגילינו מה שנראה לנו כמעילה שאתה עשית, מצאנו לנכון להזמין אותך. אני מבין שהנושא הוא קשה. הוא קשה גם לנו מאוד".

גם החוקר, שהשתתף בשיחה, מציג לפניו את העובדות שעליהם הוא נחשד: "הסיפור הוא כמו שאתה מכיר, יצאו צ'קים לפקודתך ולפקודת אשתך ונכנסו לחשבונות שהם לא חשבונות הנאמנות (של הקיבוץ), לחשבון אחר, לחשבון על שמכם. זהו. והוא לא משתחרר לקיבוץ". בשיחה עונה הגזבר יהודה דורון: "זה לחלוטין לא מדויק אני מוכן ללכת למשטרה", והחוקר מתעקש: "זה כן מדויק".
ומוסיף: "המשטרה תחקור אותי. יש נגזרות לדבר הזה. אולי קיבלת ייפוי כוח לבדוק דבר מסויים, אבל אתה לא מכיר את התמונה המלאה".
מזכיר הקיבוץ אומר לו כי הוא מקוה שאכן כך: "החשד הוא למעילה, ואני כל הזמן רוצה לשמוע ממך שזה לא". ויהודה אומר חד משמעית: "אני אומר חד משמעית שזה לא. לא שזה חצי חד משמעי, אני אומר חד משמעית לא".

צפו בתיעוד – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.