תיעוד מהקסדה: חיסול רוצחי הנערים (וידאו)

שעות ספורות לאחר חיסולם של חוטפי ורוצחי שלושת הנערים, מתפרסם סרטון מתוך מצלמת הקסדה של אחד מלוחמי הימ"מ במהלך פעולת הפשיטה הנועזת בחברון. כך נראו רגעי הדרמה כשהלוחמים פתחו באש לעבר המחבלים

חיסול חוטפי הנערים – כך זה נראה: המשטרה פרסמה היום (שלישי) סרטון ובו תיעוד של חיסול מרואן קואסמה ועאמר אבו, בתיעוד ניתן לראות צילום ממצלמת הקסדה של לוחמי הימ"מ במהלך הלחימה. על פי התיעוד, החיסול אירע סמוך לשעה 05:30 לפנות בוקר.

מוקדם יותר הבוקר הותר לפרסום כי בתום מבצע מודיעיני מורכב של השב"כ והימ"מ אותר הלילה בחברון מקום הימצאם של קואסמה ואבו עישה. כוחות הביטחון ניסו לעצור את המבוקשים, אך במקום החלו חילופי אש והשניים חוסלו.

שני החוטפים שהו במבנה ששימש כנגרייה בחברון במשך השבוע האחרון, ובמהלך כל התקופה התחבאו במוקדים שונים במרחב חברון. המידע על מקום הימצאם המדוייק הגיע בימים האחרונים והתחזק במהלך הלילה, והוביל להחלטה על המבצע ללכידתם.

תא"ל תמיר ידעי, מפקד אוגדת איו"ש, הודיע הבוקר: "סיימנו מרדף בן שלושה חודשים – בלילה כבר הגיע המידע, ולפנות בוקר התחלנו לסגור על הבית בנוהל 'סיר לחץ'. כאשר כדור פגע בקיר הבית, הם יצאו מהמסתור ודרך החור בקיר ירו על הימ"מ, והם נורו ונהרגו".

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, בירך על החיסול: "כוחות הביטחון של מדינת ישראל סגרו הבוקר חשבון פתוח", כתב אלמוז בעמוד הפייסבוק שלו. "בפתח השנה החדשה כלתה קללה נוספת והובהר שוב, אם אי פעם היה ספק, שנרדוף את הטרור עד אשר יחוסל". דובר צה"ל ביקש בסוף דבריו לאחל "בוקר טוב יותר למשפחות שער, פרנקל ויפרח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.