תיעוד מחריד מהתאונה הקטלנית בנשר מתפרסם לראשונה "פצועים נמלטו בבהלה" (וידאו)

לאחר שנה וחצי מהתאונה הקטלנית בנשר, בה נהרגו 7 בני אדם ועשרות נפצעו, כשנהג משאית שאיבד את הבלמים התנגש במכוניות ובהולכי רגל במסלול של מאות מטרים. בקרוב יחל משפטו – במסגרתו יוצג גם תיעוד ממצלמות אבטחה. הנהג גם מבקש סליחה מכל המשפחות. צפו בתמונות שמתפרסמות לראשונה מתוך הסרטון


(באדיבות רשת)

זאת היתה התאונה הקשה ביותר, לפני כשנה בעשירי לאפריל, סמוך לשעה 16:00 עשתה את דרכה משאית שהובילה עפר, והייתה נהוגה בידי אדם כבן 30 מרהט, בירידה התלולה לפני צומת בר יהודה ודרך משה בנשר. ככל הנראה, בשל איבוד הבלמים, לא הצליח הנהג לעצור את המשאית הדוהרת ואיבד עליה שליטה.

המשאית פגעה במספר מכוניות שעמדו ברמזור, המשיכה אל עבר הצומת הבאה, שם פגעה במספר מכוניות נוספות שגם הם עמדו ברמזור. גם שם לא נעצרה המשאית, היא המשיכה ופרצה גדר שהיה בצד הדרך, ורק לאחר שנתקלה בעץ שהיה במקום, נעצרה.

את נתיב ההרס שהותירה אחריה המשאית היה קשה לראות. מכוניות שפשוט נמחצו תחת גלגלי המשאית הענקית, רמזורים ותמרורים שעפו לכל כיוון ורכב אחד שעלה באש. שבעה בני אדם איבדו את חייהם בתאונה הנוראית ועוד 18 נפצעו, שלושה מתוכם במצב קשה.

צוותי כיבוי אש, מהתחנה הסמוכה, חילצו לכודים מהמקום, וכוחות הצלה פינו את הנפגעים לבתי החולים רמב"ם, כרמל ובני ציון בחיפה. נהג המשאית עוכב לחקירה.

חקירה ראשונית של המשטרה כי סיבת התאונה היא תקלה בבלמי המשאית, שהובילה נגרר ונשאה מטען של חלוקי נחל.

ועדה שהקימה משרד התחבורה העלתה כי משא יתר וטיפול לקוי במשאית גרמו לתאונה הנוראית.

אחד הפרמדיקים הראשונים שהגיע למקום התאונה, סיפר כי הזירה השתרעה על פני עשרות מטרים. "אחד מכלי הרכב הפרטיים עלה באש כשהגעתי, וההערכה הראשונית הייתה שמדובר בחמישה עד עשרה הרוגים. בתוך זמן קצר הגיעה כמות גדולה של אמבולנסים והתחלנו לטפל בשטח בפצועים ולהעביר אותם לבתי החולים בחיפה".

עדי ראייה סיפרו כי "ראינו את המשאית מגיעה במהירות מלמעלה. הוא פגע ברכב אחרי רכב ופשוט מעך אותם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.