תיעוד מזעזע: חבלות ופציעות מול לשכת הגיוס

בהפגנה שהתקיימה מול לשכת הגיוס, בעקבות מעצרה של נערה חוזרת בתשובה, המשטרה זרקה רימוני הלם על ציבור המפגינים שגרמו לפציעות ופגיעות חמורות. תיעוד מזעזע

בעקבות מעצרה של נערה חוזרת בתשובה, התפרעו אמש מאות מאנשי העדה החרדית מול לשכת הגיוס. בעקבות כך, המשטרה החליטה להגיב בכוח מפורז ולא רגיל כלפי המפגינים ופיזרה את המחאה באמצעות רימוני הלם שהושלכו על ציבור המפגינים שגרמו לפציעות ופגיעות חמורות.

בעדה החרדית שחררו תמונות בהם נראים מספר מפגינים כשהם פצועים ברמות פציעה שיותר מוכרים מההפגנות של הפלסטינים מול רצועת עזה. דובר המשטרה מסר בתגובה: "ההפגנה הייתה אלימה ושוטרים חשו בסכנה לחייהם".

בתקשורת החרדית נפוצה תמונה שבה נראת הבחורה "החרדית" כפרוצה. אלא מבדיקה של "אקטואליק" עולה כי הפרופיל המדובר לא קיים בפייסבוק וייתכן כי נמחק. התמונה עצמה שרצה ברשת צולמה לפני כ-3 חודשים, ומאז לא התעדכן דף הפייסבוק. בעדה החרדית טוענים שהנערה החזירה את בני משפחתה בתשובה. "רבני העדה החרדית הורו לנו לצאת ולמחות על כל בת מישראל שחוזרת בתשובה, כך היא דעתם של גדולי ישראל בכל הדורות", מסרו בהעדה.

כאמור, אמש מאות אנשי העדה החרדית הגיעו ללשכת הגיוס והחלו להתפרע. בתגובה המשטרה עושה שימוש מאסיבי ברימוני הלם בהפגנת החרדים הקיצוניים מחוץ ללשכת הגיוס בירושלים.

אריה, מפגין בשטח דיווח כי "כוחות גדולים של משטרה יס"מ ומכתז"ית ופרשים מפזרים בכח את מאות הפורעים, יש גם שימוש ברימוני הלם".

צילום פו הדב – "מחאות החרדים הקיצוניים"

המשטרה מסרה בתגובה: שוטרי משטרת ישראל שנמצאים במקום, פועלים בנחישות להשבת הסדר הציבורי תוך שימוש באמצעים לפיזור מפרי הסדר.

כתוצאה מהעימותים, ישנם 4 שוטרים שנפצעו באורח קל וטופלו במקום.

מאיחוד הצלה נמסר בתגובה: שמונה נפגעים באורח קל וקל עד בינוני (מפגינים ושוטרים) טופלו עד כה ע"י מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף ירושלים וצוותי אמבולנסים של איחוד הצלה בזירת ההפגנות מול לשכת הגיוס ברחוב רש"י בירושלים. חלק מהנפגעים פונו לבתי החולים באמבולנסים של איחוד הצלה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה לעדה החרדית ולבעלי תשובה?

  מה הקשקוש הזה, של סיוע לבעלת תשובה,
  העדה החרדית לא מכירים בשום בעל תשובה,
  אולם אם זה נותן סיבה לעוד הפגנה נגד הציונים, אז למה לא?

  מוישה |
  הגב