תיעוד מזעזע: מה קדם לסרטון החזיר ששודר בכל העולם? (וידאו)

אביה מוריס מהמאחז אחיה שבחבל בנימין, היא שהציתה לטענת המוסלמים את המהומות, כשקראה "מוחמד חזיר". כתבת ערוץ 1 מביאה תיעוד בלעדי של מה שקדם לסרטון החזיר ששודר בכל העולם. לצפות ולהזדעזע

הסיפור החל כשאביה מוריס מתנחלת ישראלית שתועדה כשפלטה סמוך לאל אקצא למפגינות הערביות: "מוחמד חזיר", ועוררה סערה עולמית. "עליתי להר הבית ביום חמישי האחרון, עם נשים ותינוקות. לאורך כל העלייה, במשך כ-40 דקות, הקיפו אותנו עשרות ערביות שצרחו ונצמדו אלינו – הן קראו קריאות איטבח אל יהוד, אללה אכבר ועשו סימן של דאע"ש".

"הן לא הפסיקו להשפיל אותנו, הגיעו מים עד נפש, קראו לעברנו אטבח אל יהוד, צרחו וקיללו והמשטרה נתנה להם להתפרע", היא משחזרת. "עצוב שעצרו אותי ולא את אותן ערביות שהסיתו לאלימות ורצח".

"הן לא הפסיקו לפגוע ברגשות שלנו ושל היהדות – בשלב מסוים, אחרי יותר משעה של התגרויות והשפלות, החלטתי להגיב אחרי שכבר הגיעו מים עד נפש", תיארה מוריס את הרגע שתועד. "רק כשהתחלנו להגיב ואמרתי 'מוחמד חזיר' – אז הרחיקו אותן, פתאום הם היו יכולים להרחיק אותן".

מוריס אומרת בכאב כי "המשטרה צריכה להגיב לכל החילול ה' וההשפלות ביהודים ויהודיות בהר הבית". ומצהירה כי לא חוששת לעלות שוב להר הבית.

איתמר בן גביר, שייצג את אביה מטעם עמותת "חוננו", טען להגנתה של מוריס: "ביקשנו מהשופטת כבר בשלב הראשון להתייחס לנושא האיומים, והבוקר הגשנו פנייה למשטרה בדרישה לעצור את כל אלה שאיימו וגם את הערביות – בסרטון אחת מהן אומרת 'אני ארצח אותה'.

עו"ד בן גביר הוסיף וטען כי "השוטרים הציגו לשופטת רק את התמונה שהיא אומרת 'מוחמד חזיר' וכאשר הגעתי והראיתי לשופטת את הסרטון המלא היא פשוט הזדעזעה, המשטרה עשתה מעשה שלא ייעשה וקיבלה צו מעצר במרמה. אנו דורשים מהמשטרה למצות את הדין, לא יכול להיות שאביה הגיעה לבית משפט באזיקים ואותן ערביות שרדפו אחריה וקיללו ואיימו. וכל אלה שכותבים בפייסבוק מסמנים עיגול ואמירות מאיימות. כפי שעשו ליהודה גליק".