תיעוד מיוחד: החכי"ם של יהדות התורה הוקלטו בישיבה סגורה

מצלמות הועדה שמשדרות בשידור חי מדי יום לציבור דרך האינטרנט, נשארו דלוקות בזמן שחברי הכנסת התכנסו סביב הכסאות, בזמן שהשיחה קלחה והם העלו את הנושא הבעייתי של חוק הגיוס ניתן לצפות באיומיהם, שלא התכוונו לשדר אותם למצלמה, אך הן דלפו והגיעו לאתר 'אקטואליק'

 

סערת חוק הגיוס מסרבת להפסק, אמש קיימו חברי הכנסת של יהדות התורה את ישיבת הסיעה השבועית שלהם בחדר ועדת הכספים, שם הם דנו בחוק הגיוס.


כמדי שבוע הועדה מתקיימת בחדר הסיעה, אלא שהפעם היא התרחשה בחדר ועדת הכספים בשעה מוקדמת יחסית, שם לא שמו לב החכי"ם ועוזריהם לדבר אחד שיחשוף את כל תוכן השיחה שלהם לכלי התקשורת ברחבי הארץ.

מצלמות הועדה שמשדרות בשידור חי מדי יום לציבור דרך האינטרנט, נשארו דלוקות בזמן שחברי הכנסת התכנסו סביב הכסאות, בזמן שהשיחה קלחה והם העלו את הנושא הבעייתי של חוק הגיוס ניתן לצפות באיומיהם, שלא התכוונו לשדר אותם למצלמה, אך הן דלפו והגיעו לאתר 'אקטואליק'.

בדיון עצמו שוחחו חברי הכנסת על הבעיה בהעברת החוק, דרך האנשים שמקשים עליהם את העברתו ועד הסיכויים שהוא יעלה כאשר הנציגים החרדים מאשימים את 'הליכוד' ואת השר לוין בתעמולה נגד חוק הגיוס.

במהלך הדיון של החכי"ם ח"כ אורי מקלב מקריא הודעה של השר יריב לוין אליו: "השתגעתם?, אתם מפוררים את הליכוד". ח"כ מקלב השיב לו: "עם כאלה חברים לא צריך שונאים" ח"כ משה גפני שאיים לפני שבועיים לפגוע בתקציב כפי שפרסמנו לראשונה ב'אקטואליק' הציע שוב לאיים ואמר "צריך להודיע שאנחנו לא עומדים בתקציב" והגיב על דבריו של השר לוין: "השתגענו? מה הוא רוצה שנעשה? הוא עשה איתנו את ההסכם הקואליציוני".

סגן השר מאיר פרוש התבטא בעניין ואמר  "אם זה לא יעבור עכשיו זה לא יעבור בכלל, צריך להעביר הכל בפעם אחת, השבוע זה השבוע שהכי פחות ידברו על הדברים האלה, יש את ה-4000, 5000 וכל השאר" בתגובה ענה לו יו"ר הסיעה מנחם אליעזר מוזס כשהוא מחוייך: "אתה צודק, עם השופטת, הם קיבלו 'פליק' טוב".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נוכלים

    פחדו על הכיסא שלהם אז מאימים בכאילו אף אחד לא שמע חחחחחח נוכלים בגרוש

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב