תיעוד מיוחד: רוני דניאל עם הלוחמים בעזה (וידאו)

צפו בתיעוד מיוחד: כתב ערוץ 2 רוני דניאל נכנס לעזה יחד עם הכוחות הלוחמים בעזה – כך זה נראה

 

כתב ערוץ 2 רוני דניאל נכנס לעזה יחד עם הכוחות הלוחמים בעזה.

וכך מתאר דניאל: חטיבת הנח"ל פועלת בעיירה, ובסלון בית פלסטיני נטוש נתן מפקד החטיבה אלוף משנה אורי גורדין פקודות אחרונות. צריך לעבור על התכניות, לתקן אותן, זו ההתנהלות הקבועה. "אנחנו מתקדמים לאט ובטוח, ממגרים את האויב מפה", הסביר גורדין. "הגדוד נגדו אנחנו נלחמים נפגע והוא במצב כשירות נמוך יחסית. חשפנו כאן את רוב המנהרות".

דניאל ממשיך ומספר על מלחמת לבנון השניה, אז קמה צעקה על "מפקדי הפלזמות". היום הפלזמות כבר כאן ממש עם הלוחמים, וזו מהפכה, בעיקר כדי להביא מודיעין חזותי לכוחות בשטח תוך כדי לחימה. "ד"ש לכולם, אנחנו בסדר, אפילו מעשנים פה סיגריה בכיף", סיפרו לוחמים בנח"ל שפגשנו.

"אנשים פה חוזרים מחופשות, מרגילות, אפילו מחו"ל רק כדי לבוא לפה, אני צריך לבחור מי בא איתי ומאכזב הרבה אנשים בדרך", סיפר בגאווה יוגב המג"ד. "אנחנו מבינים לגמרי את המצב, אנחנו כאן כדי שמשפחה מנתיב העשרה תוכל לחיות חיים נורמליים. כמו שאני מבין את זה – אחרון הלוחמים שלי מבין את זה. לא נחזור עד שהמשימה תבוצע. הפסקת אש? אני לוחם, לא פוליטיקאי".

הלוחמים הולכים בין סמטאות, הכול מאובטח ושקול, והאיום המרכזי הוא ירי צלפים. "זו השיטה, מפעילים הרבה אש כדי להדוף את המחבלים, עם טנקים וטילים, ואז מפעילים את החי"ר כדי לכבוש", הסביר יוגב. "קשה להתנגד לדבר כזה. אנחנו רואים אותם חכמים באישון לילה על בית בקיבוץ, כאן הם נסוגים. אני לא מזלזל בהם, אבל זה לא משתווה ליכולת שלנו. זה עניין של זמן עד שנכריע אותם לגמרי".

בכל אירוע קרבי כזה יש מחזות כאילו באו מזמן אחר. ליד אזורי הלחימה נראה עדר חמורים ממשיך בשלו כאילו לא מתנהלים חילופי אש מסביב. חמור לבן יש בעזה, משיח ממש לא.

שם המהלך כאן זה שילוב כוחות. עדיף לזוז יחד עם הטנקים, לוחמי ההנדסה מטפלים במטענים שהונחו וההתקדמות כאן איטית מאוד – מאות מטרים בשלוש שעות.

הכול מאוד בטוח, צעד אחר צעד בקסבה של בית חנון. הדחפורים הכבדים מסלקים מכשולים, מל"טים רואים מלמעלה ומורידים מידע לכוחות. הכול כדי לחשוף מנהרות ולפגוע באנשי חמאס ובתשתיות שלהם.

בדרך החוצה, רבע שעה של נסיעה לגדר, אנחנו רואים שדות בעזה שנחרשו אך לא נזרעו. גם בצד שלנו יש שדות כאלה. כשלא זורעים – אז אף אחד גם לא יקצור כאן.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. השם ייתן לכם ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם!!! השם ישמרכם מכל רע

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב