תיעוד: ממשיכים בעבודת הקודש גם תחת אש (תמונות)

הגאון רבי יעקב אפרתי שליט"א ורבנים ממערכת 'כשרות למהדרין' ביקרו היום בעוטף עזה תחת האש הצולפת. תיעוד

הגר"י אפרתי שליט"א ורבנים ממערכת 'כשרות למהדרין' סיירו היום בעוטף עזה הנמצאת תחת אש, הרבנים ביקרו בבתי האריזה, במפעלים ובשטחים החקלאים.

בסיור השתתפו ראשי מערכת "כשרות למהדרין" בראשות הגר"י אפרתי שליט"א שבאו לעמוד מקרוב על ההשגחה ולחזק את המשגיחים גם בעיתות מלחמה תחת אש.

הסיור התקיים ביישובים: כרם שלום, שדה ניצן, עמיעוז, נירים, בארי, עלומים וזיקים. במהלך הסיור חיזק הגר"י אפרתי שליט"א את המשגיחים בעבודת הקודש שלהם גם בימים קשים אלו. הגר"י עודד את המשגיחים שלא להקל ראש ולהמשיך בהשגחה תוך הקפדה יתירה. ואף העניק לכל אחד ואחד מהם את ספר עם הקדשה אישית.

לאחר הסיור מסר הגר"י אפרתי שליט"א שיעור בהלכות שביעית בכולל באופקים בהשתתפות קהל רב של לומדי תורה ושוחריה.

צפו בתיעוד
אפרתי חרדים לומדים יחצ ביכלר

אפרתי ביכלר

אפרתי מביכלר

אפרתי

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככר פסק מרן החזון איש שאין אפיקורסים ורשעים היום, יש רק תינוקות שנשבו. וצריך לקרב אותם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "גם בשעת מלחמה צריך לדעת לא להתחבר לרשעים"

  הגרי"י קלמנוביץ שליט"א בדברים חריפים: "המלחמה האמיתית היום היא נגד ה'ערב רב' וה'עמלק' של השלטון והצבא" "גם היום יש להזהר מלהתחבר לרשעים", כך מתריע הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א.

  מאות אברכים ובחורי ישיבות השתתפו אמש (שלישי), בבני ברק בשיחה נדירה אותה מסר הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א הממעט לצאת מביתו ולשאת דברים בציבור. הפעם חרג ממנהגו ומסר שיחה בבית המדרש תלמידי ישיבת פוניבז' צעירים בעיר.

  "כיום", פתח ואמר הגרי"י, "עלינו להבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני שכדברי הגר"ח זיע"א 'תכליתו של הציונים היא לעקור את יסודי הדת'. כיום הדבר כבר בולט כמו שציין רבי אלחנן וסרמן ז"ל שלפני הגאולה הערב רב ישלוט וישפיל את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם כיוון החפץ חיים שהם מזרע עמלק. על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות.

  "וכיון ועיקר כוחו של השלטון", המשיך, "זה הצבא, וכפי שהתבטא אותו רשע ( ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון שהצבא הוא 'בית חינוך טוב' מ.ו.), ואם כך ודאי כעת בשעת מלחמה צריכים אנו להתחזק בעצמנו היטב שלא להתחבר אליהם לא באופן מעשי ואף לא באופן רגשי, וגם התפילה שצריכה להיות עליהם היא על פי גדרי התורה. כפי שהעידו מהסטייפלר זצ"ל שאמר שהתפילה עליהם צריכה להיות רק מכיון שיש שם גם "ערליכע יידן" (יהודים הגונים. מ.ו.).

  "כל שיקולי המנהיגים שלהם אינם טהורים", המשיך ואמר, "בודאי אינם על פי תורה ומתוך זלזול בחיי אדם. ואשר לחיילים, כבר פסק החפץ חיים, שכל שיש בו אפיקורסות ומערער אף על דקדוק אחד מן התורה אינו בכלל עמיתך ולכן אין חיוב להתפלל עליהם. ואמנם אם נהרגים על קידוש השם יש להם שכר רב".

  אשר למלחמה הדגיש, "המלחמה האמיתית והגדולה כיום היא לעמוד מול הניסיוןלהרס המחיצות בין בני תורה לערב רב שבחוץ, ובכלל זה הניסיונות והפיתויים ללימודי חול ו"השתלמויות" שהם מסילה להתדרדרות עד שאול תחתית. ותפקיד כל אב ואם הוא כלשון החזו"א: 'ידינו עסוקות בבנין 'חומות' ולהקים 'חיץ' בינם לביננו".

  "חובתינו בשעה זו", סיים, "היא ללמוד מדרכיו של אהרן הכהן להיות אוהב שלום ורודף שלום בתוך ציבור בני התורה, וכך ליצור חומות התבדלות מהעולם שבחוץ".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב