"צעקתי תמשיכו תמשיכו…הרופאים נשברו"(וידאו)

תיעוד מטלטל: שמעון ומיכל גרוס נפגשים עם הרופאה שהצילה את הבנים, מספרים על הגעגועים לבנות ומציגים את התינוק החדש שהצטרף למשפחה

לפני קצת יותר משנה אביגיל ויעל גרוס ז"ל נפטרו כתוצאה מהדברה שבוצעה בבית המשפחה לפני כשנה. השתיים הועברו לבית החולים במצב אנוש לאחר ששאפו את חומר ההדברה, ונפטרו בתוך מספר שעות. הן הובאו למנוחות בירושלים.

שני האחים, יצחק ומיכאל, אושפזו במצב קשה במחלקת חזה ולב בבית החולים שניידר לרפואת ילדים. בימי האשפוז הראשונים היה חשש ממשי לחייהם, אך לאחר מספר ימים הם התעוררו וחזרו לנשום בכוחות עצמם.

צפו בראיון המלא

היום, שנה ושלושה חודשים אחרי האסון הנורא, מנסים מיכל ושמעון גרוס להמשיך בחייהם, מתמודדים עם הגעגועים הקשים ועם שאלות של אמונה.

במסגרת ראיון טלוויזיוני ראשון לתכנית "אנשים" של קשת בערוץ 2 יחזרו השניים לבית החולי שערי צדק ויפגשו את ד"ר שרית-שחרור קרני, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ ילדים, שניהלה את כל האירוע. "קראו לנו להחייאה של ילדה אחת, של יעל, וכשירדנו היו עוד שלושה ילדים ששכבו בחדר אבל לא ידענו שהם שייכים לאותה משפחה", משחזרת ד"ר שחרור-קרני, "עבדנו על יעל הרבה זמן והיא הגיעה בלי דופק ובלי נשימה, ואז בשלב מסוים אמרו שאביגיל מדרדרת – הבנו שקורה פה משהו שאנחנו עוד לא לגמרי מבינים ויש פה קריסה מאוד מהירה. היו רופאים שנשברו, הייתה רופאה אחת שהתחילה לבכות".

כחודש לאחר האסון חזרה משפחת גרוס לביתה בשכונת גבעת מרדכי. בראיון שהעניקו אז לערוץ 2 הודו ההורים לעם ישראל על התמיכה שקיבלו בשבועות הקשים שעברו עליהם. "לא הצלחנו להגיד תודה לכולם אז עכשיו אנחנו מודים לכם באופן אישי", אמרה מיכל.

אם הבנות מיכל סיפרה בראיון: "אני זוכרת שישבנו ושקראו לי, אבל איפה ישבנו? אני לא זוכרת שום דבר, אני זוכרת שכל הזמן צעקתי 'תמשיכו'". בהמשך מספרת מיכל על השתלשלות האירועים ("ואז אמרו לנו שיעל נפטרה ונפרדנו ממנה, זה היה מאוד קשה"), אבל מהר מאוד נחנקת מהדמעות ולא מצליחה לדבר.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פאה זה הכיסוי ראש הכי מהודר, לדעת הרבה פוסקים. אם יש סוטה שזה מפריע לו, שקודם כל ינתק את עצמו מהאינטרנט.

  יוני |
  הגב
 2. אוי ואבוי פאה שכזו פריצות ממש חילול ה'
  אמנם עברתם טראומה לא עלינו אבל קצת פרופורציות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הפאה הזאת בסדר גמור לעומת פאות אחרים שנראים יותר טבעיים ויותר ארוכים.
   ואם יש משהו שבקהילה שלו לא נוהגים ללכת עם פאות שלא ידחוף את הדעה הזאת לכל מקום כי יש רבנים ואדמורים שכן מתירים את הפאות כל אחד והמנהגים שלו.

   ישראל |
   הגב
 3. אתה מקסימום בן 15, נכון???
  אולי עדיף שלא תקרא אינטרנט, ואם אתה כבר קורא חכה שתתבגר עד שתגיב טוב?!?!

  אמא |
  הגב
  • לא יודע אם אתה טפש או רשע או שניהם. אבל תחשוב לשניה אחת אם היית במקומם איך היית מגיב לאסון כזה. התגובה שלך מראה שאין לך מוסג ושמץ של מוסג להבנת נפש האדם. עצתי אליך שאם אתה לא נשוי אל תתחתן עד שתלך למומחה שישפר את מידותך ואם אתה כן נשוי אני לא מקנה באשתך….

   יהודה |
   הגב