ירושלים בוערת: תיעוד מקרוב של משגרי הזיקוקים בשועפט(וידאו)

סרטון שצולם מתוך קבוצת המתפרעים תיעד מקרוב את העימותים עם כוחות הביטחון. כשהם אוחזים "משגרי יד" יורים המתפרעים זיקוקים לעבר כוחות הביטחון. בין ירי לירי הם מנסים לתפוס מחסות. צפו

אש בוערת, עשן מכל עבר וזיקוקים בצרורות – כך נראה "קו היורים" של הצעירים הערבים שהתפרעו הערב בשועפט, שעות ספורות אחרי שמחבל תושב המקום ביצע את פיגוע הדריסה בירושלים.

את התיעוד צילם תושב מקומי בשועפט שהיה צמוד לקבוצת המתפרעים. בצילומים נראית קבוצה של צעירים כשמרביתם אוחזים במעין משגרי יד מהם נורים בזה אחר זה זיקוקים לעבר כוחות הביטחון. בין ירי לירי הם מסתתרים מאחורי מחסות מאולתרים, מנסים שלא להיפגע מאמצעי הלחימה של אנשי הביטחון הישראלים.

הפגנות אלימות, שכללו גם השלכות אבנים ובקבוקי תבערה, נרשמו הערב גם באזורים נוספים במזרח ירושלים בהם קלנדיה, אבו דיס ועיסאוויה. לא דווח על נפגעים.

בעקבות שורת פיגועי הדריסה האחרונים בירושלים בתחנות הרכבת הקלה, החליט מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, על הצבת מחסומי ביטון לאורך מסלול נסיעת הרכבת הקלה, ובייחוד בכניסות לתחנות. ההחלטה התקבלה בתום דיון הערכת מצב שנערך ביחד עם נציגי הרכבת הקלה, והעבודות להצבת המחסומים כבר החלו.

"העלינו לכאן אלף שוטרים, ואם צריך נעלה עוד שוטרים כדי להחזיר את הביטחון לירושלים", הבהיר היום מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.