"כלבים, פחדנים, כופרים, נשחט אתכם": כך נשמעים אנשי דאע"ש ברשת הקשר (וידאו)

בכלי התקשורת הופצה הקלטה נדירה של שיחה ברשת הקשר בין לוחם דעא"ש למורד סורי. בתפריט: כינויי גנאי, איומים בשחיטה ועוד. צפו


וידאו באדיבות רשת

באמצעות הקלטה נדירה של שיחה בין פעיל בארגון דאעש לדובר המורדים בסוריה ניתן להבין את התהום הפעורה בין הפלגים שעד לא מזמן נלחמו יחד נגד משטר אסד. מצד אחד המורדים, שחיים באמונה דתית עמוקה לשיטתם, לבין דאעש, שמבחינתם כל מי שאינו דבק באמנותם הוא כופר שיש לשחוט.

בשיחה אומר איש דאעש לדובר המורדים: "נשחט אתכם, לא נשאיר איש חי. חזור בתשובה, חתיכת זבל!". דובר המורדים מעמיד אותו במקום: "אינכם מבדילים בין מותר ואסור, אתם הולכים אחרי היצר שלכם. דעותיכם לא שייכות לאף דת". בדאעש עונים בסובלנות שמאפיינת את הארגון: "כלבים, פחדנים, בוגדים, כופרים. אני מתפלל לאללה שנתפוס את כולכם".

דובר המורדים עונה לו: "אני שואל אתכם, רק את ארבע המלים הללו אתם יודעים? למדתם את סיפור חיי הנביא מוחמד? אני רוצה לשמוע מישהו מכם מצטט סיפור אחד מחיי הנביא. אני רוצה לשמוע מישהו מכם מצטט פסוק אחד מהקוראן, אבל לימדו אתכם בבתי הספר רק להגיד 'כלבים, פחדנים, בוגדים, כופרים', זה כל מה שאתם יודעים".
חשש משותף

מהשיחה אפשר ללמוד כי כל האמונה של דאעש נשענת על הרצון להרוג ולרצוח. אין בפעולותיהם קשר לאיסלאם. ובשטח, הארגון ממשיך לפעול באלימות אכזרית בכל האזור בו הם שולטים. היום נחטפו 100 ילדים יתומים על ידי דאעש במוסול שבצפון עירק, ויש חשש כבד לגורל הילדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תשובה תפלה צדקה……

  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט"א, מהי האמת ?
  הנה האמת על כל מה שלא רוצים שתדעו
  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט"א
  "והאלוקים יבקש את נרדף" (קהלת ג, טו)

  http://bshch.blogspot.co.il/2014/09/blog-post_520.html#more

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב