תיעוד: עצרת ענק נגד חילול השבת באשדוד(וידאו) (גלריה)

כ-15 אלף איש קיימו אמש עצרת מחאה המונית באשדוד בדרישה שהעירייה תורה על סגירת מתחם הקניות ביג – המחלל שבת בפרהסיה. צפו

כ-15 אלף איש קיימו אמש לפנות ערב הפגנת מחאה המונית באשדוד בדרישה שהעיריה תורה על סגירת מתחם הקניות ביג – המחלל את השבת הקדושה.

המפגינים נשאו תפילה והתריעו כי אם העירייה לא תענה לדרישה המפלגות החרדיות מהוות כמעט מחציתה קואליציה, יפרשו ממנה ויותירו את ראש העיריה יחיאל לסרי בבעיה.

בעירייה  לא נעתרו לדרישה, אך ראש העיריה שוקל לשנות את חוק העזר העירוני ויוביל ככל הנראה צעד לטובת האוכלוסיה החרדית, לפחות באזורים הנושקים לאותה אוכלוסיה. הצעד יכלול הוצאת צווי סגירה לחנויות ובתי עסק בפועלים בשבת והגדלת הקנסות.

דובר העצרת ישראל הרשקוביץ, מסר כי המחאה היא בשל הפרה בוטה לדבריו של הסטטוס קוו בעיר האוסר פתיחת חנויות בשבת. מובילי העצרת אף הוסיפו כי הרבנים בארץ יקראו לציבור החרדי להחרים את כל מרכזי 'ביג' ברחבי המדינה.

אבי אמסלם, חבר מועצת העיר מטעם ש"ס וממארגני ההפגנה, אמר ל"הארץ" כי פתיחת המרכז המסחרי בשבת היא שבירת סטטוס־קוו רגיש באשדוד. "ציבור ענק בא לזעוק את זעקת השבת ולעשות תפילה", אמר. "אנו מבקשים שיום המנוחה יישמר כמו שאר הימים הקדושים. אם פותחים חנות ביום הזיכרון זה קנס – אין סיבה שלא יהיה כך בשבת".

חיה, תושבת העיר שהשתתפה בעצרת, אמרה שפתיחת המרכז בשבת "זה ייהרג ובל יעבור. כשאני יודעת שהם פותחים בשבת אני לא יכולה להיכנס לשם, עוד לפני שהתחיל הבלגן. אין ברכה בכסף של חילול שבת".

בהוראת הגר"ש אויערבך יצאו כל תלמידי ישיבת גרודנא והישיבות הגדולות שבנשיאות הגרד"צ קרלנשטיין לעצרת תפילה זעקה ומחאה שהתקיימה ברח' שד' ירושלים סמוך לביהמ"ד "זכרון יוסף". בישיבות הקטנות ובתלמודי התורה סיימו את הלימודים בשעה 17:00 בכדי לאפשר למאות הבנים ללכת בליווי ההורים.​

תיעוד ענק

באדיבות המצלם

ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל ביג הפגנה צילם מגרודנא במייל

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ציבור חרדי אדיר ״שקידש שם שמים״ בכך שנלחם על קדושת השבת,ולא נמנע מקיום ההפגנה כרצונם של עסקנים משולי המחנה המובלים קו פשרני נוסח המזרחי

    ממשתתפי ההפגנה !!! |
    הגב