"רצה לתת לבנו מה שהוא כיתום לא זכה לקבל" (וידאו) (הקלטה) (תמונות)

ראש עיריית אלעד מספר בראיון מצמרר: "הייתי מתפלל עם המנוח מדי יום, רק לפני כמה חדשים הביא לעקעח ומיני מתיקה לבית הכנסת לכבוד שמחת החלאקה לבנו היחיד, ואמר לי כי לבנו שנולד לאחר שנים של ציפיה הוא יתן מה שהוא כיתום לא זכה לקבל". האזינו

אלפים ליוו היום למנוחות את האברך הצעיר הרב מרדכי גרבר ז״ל, הקרבן של המחדל הנורא שנמחץ למוות אמש בזמן הלויית פוסק הדור מרן הגר"ש וואזנר ב' שבט הלוי.

מדוברות איחוד הצלה נמסר: מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'אלעד' בסיוע יחידת האופנועים של איחוד הצלה ואמבולנסים של הארגון בתיאום עם המוקד העירוני ומשטרת ישראל איבטחו את מסע הלוויית האברך הרב מרדכי גרבר ז"ל שנפטר לאחר שנפצע אנושות אמש במהלך מסע הלווית מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ההלויה יצאהרגלית בשעה 15:00 מבית הנפטר ברחוב המאירי באלעד, דרך ביהמ"ד 'קהל חסידים' בעיר ומשם באוטובוסים לישיבת 'חכמי לובלין' בבני ברק, ולאחר מכן הוא נטמן בבית העלמין סגולה לצד הוריו ז"ל.

"אנשים דחפו את השוטרים, קיללו אותם", סיפר ל-nrg שלומי כהן, צלם תקשורת חרדי, לדבריו, לאחר שבית המדרש של ישיבת "חכמי לובלין" בבני ברק התמלא בכמות גדולה של אנשים, המשטרה החליטה לחסום כניסה של קהל נוסף – אך ויתרה לאחר שלא הצליחה בכך. "עמדה קבוצה של 15 שוטרים בפתח הבניין, אבל הם עזבו את המקום לאחר שהמונים פשוט פרצו פנימה. אין ספק שגם התנהגות האנשים גרמה לבלגן אתמול".

לצד זאת, הוא מספר שבעת הלוויה עצמה, ברחבת הבניין לא נכח שום שוטר ולא הוצבו מחסומים. "אני עמדתי במרפסת שצפתה על הרחבה. לאחר שהמיטה יצאה מהבניין, בבת אחת ראיתי את כל הקהל שהיה בבית המדרש יוצא החוצה. יש שם גרם מדרגות תלול, כזו רמיסה אחד על השני – לא ראיתי מימיי. תוך שלשים שניות ראית את גרם המדרגות הקטן הזה מתמלא בבין אלף לאלפיים איש. ראיתי שלושה בני אדם מוטלים על הרצפה. המנוח שכב שם, ואנשים דרכו עליו ורמסו אותו. לקח ארבעים שניות לחובש ראשוני להגיע, אבל הוא היה צעיר. בכל הרחבה כולה לא היה שום מחסום ושום חובש לא הסתובב באזור".

גרבר התייתם משני הוריו בגיל 7 – והרב וואזנר לקח אותו ואת אחיו תחת חסותו. גרבר, שהותיר אחריו אישה וילד, יובא היום למנוחות וייטמן לצד הוריו בבית החיים סגולה בפתח תקווה.

שני הוריו של גרבר נפטרו ממחלת הסרטן לפני 20 שנה, והותירו אחריהם שמונה ילדים – בהם מרדכי. הרב וואזנר, ששמע על מצוקתם, דאג לכל מחסורם. גרבר הותיר אחריו אישה וילד כבן שלוש.

במקביל ללימוד התורה עבד גרבר לפרנסתו כטכנאי מזגנים. "היו לו ידיים טובות וכל מי שהיה צריך עזרה וקרא לו – תמיד קפץ בשמחה", הוסיף קרוב המשפחה. גרבר יובא למנוחות היום בצהריים בבית העלמין סגולה לצד הוריו.

צילום: אבי לרר – סוכנות הידיעות "חדשות 24"
הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (7)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (8)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (9)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (10)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (11)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (1)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (2)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (3)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (4)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (5)

הלויה גרבר צילם אבי לרר 24 (6)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.