תיעוד: פעילי 'הפלג' נעצרו בחשד להסתה(גלריה)

קמפיין החרד"קים: פעילים של 'הפלג הירושלמי' נעצרו הבוקר בבני ברק ובמודיעין עילית בחשד להפצת חומרי הסתה נגד חיילים חרדים {גל מעצרים}

קמפיין החרד"קים: גל מעצרים הבוקר בבני ברק ובמודיעין עילית, שם פשטה המשטרה על בתיהם של בכירים ב'פלג הירושלמי' החשודים בהפצת כרוזים וחוברות מסיתות נגד חיילים חרדים.

במהלך התקופה האחרונה החריפו גורמים קיצוניים חלקם מזוהים עם 'הפלג הירושלמי' את הקמפיין נגד גיוס לצה"ל ופתחו במתקפה אישית על קצינים בשח"ר: בקמפיינים שהופצו בריכוזים של הציבור החרדי התריעו השלטים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

הבוקר פשטה המשטרה על בתיהם של פעילים ב'פלג הירושלמי' בבני ברק ובמודיעין עילית שם עצרה שניים. העצור מבני ברק נעצר ברחוב האדמו"ר מקוצק כאשר רבים מפעילי 'הפלג' הוזעקו להגן ולמחות נגד מעצרו, אך המעצר עבר ללא תגרות מיוחדות.

במודיעין עילית ברחוב נתיבות המשפט נעצר פעיל נוסף כאשר רבים מתומכי 'הפלג' מתאגדים סביב רכב המשטרה בניסיון לבלום את המעצר.

הקמפיין נגד קצינים וחיילים חרדים הגיע לשיא בית שפורסמה ברשת חוברת שסקרה את החיילים שעובדים במסגרת מדור שילוב חרדים בצה"ל, וממונים במסגרת תפקידם על קליטת צעירים חרדים שמעוניינים בגיוס והכוונתם.

החוברת מציגה את שמותיהם, כתובת מגוריהם, הגדרת תפקידם, מספרי הטלפון האישיים שלהם ואף מספרי תעודות זהות – לצד תמונה ברורה. בנוסף, נכתב מעין פרופיל זדוני המציג את הנסקרים, לפי ראות עיניהם של הכותבים. לדוגמה "צעיר קל דעת, מחפש פרנסה, נמשך על ידי ידיד לעסוק בכסף קל – סחר בנשמות".

מדובר בחוברת שנייה בסדרה תחת השם "הציידים – גייסי השטח נחשפים, הפנים והשמות של ציידי הנשמות". בחלקה הראשון נסקרו מגוון פעילים בארגונים לסיוע לחרדים בשוק התעסוקה והגיוס. כותבי החוברת נותרים אלמונים ומסרבים להזדהות. החוברת נשלחה במיילים ומשם עשתה את דרכה לקבוצות הוואטספ החרדיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.