תיעוד: רגעי האימה בנפאל(וידאו)

צפו: מצלמות אבטחה של מלון בנאפל תיעדו את רעידת האדמה בזמן אמת. בתוך כך, מספר ההרוגים באסון מתקרב לאלפיים

המביט לארץ ותרעד: מצלמות אבטחה של בית מלון בנפאל חושפות את הרגעים המבעיתים בהם רעדה האדמה בעוצמה. צפו

[alooma ref="c80804cf801b6bbbebcde82a713530ef.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בתוך כך, ברעש האדמה העז (7.9 דרגות) שפקד את המדינה בשבת עלה מנין ההרוגים והוא עומד כעת על 1910 אנשים, ההערכה היא שגם מספר זה עלול לעלות.

במקביל במשרד החוץ בירושלים נערכים לפנות ישראלים מהאזור, אך עד כה לא התקבל דיווח על ישראלים שנפגעו. מאז הרעידה פקדו את האזור עוד 19 רעשי משנה בעוצמה 4.4 דרגות ומעלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערכת מצב טלפונית בהשתתפות שר החוץ ליברמן ושר הביטחון יעלון, והשלושה סיכמו על הוצאת משלחת חילוץ והצלה בטווח הזמן המיידי, שתכלול גם גורמי רפואה.

בנוסף סוכם כי לרשות הישראלים הנמצאים בנפאל יועמדו האמצעים הנדרשים לחזרה לישראל. בתום הערכת מצב שנערכה בצה"ל הורה הרמטכ"ל איזנקוט על הוצאת משלחת חלוץ לנפאל עוד הלילה, כדי לבדוק את היקף הסיוע הנדרש בנפאל.

במשרד החוץ בירושלים אומרים כי כ-200 ישראלים מוגדרים כעת "מנותקי קשר", אך מדגישים כי הנתון לא מעיד בהכרח כי נשקפת סכנה לחייהם. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון הדגיש כי בעקבות הנזק הרב בנפאל, התקשורת באזורים רבים קרסה וכי הדבר מקשה על יצירת קשר עם הישראלים.

הרעידה העזה הורגשה סמוך לשעה 11:40 (שעון נפאל) ומוקד הרעש היה באזור המרוחק כ-80 קילומטרים ממזרח לפוקארה שבנפאל. הרעידה הורגשה גם בערים רבות בצפון הודו, שם דווח על לפחות 34 בני אדם שנהרגו עד כה. בעקבות רעש האדמה נרשמו מפולות שלגים ברכס האוורסט ולפחות 10 בני אדם נהרגו שם. אדם אחד נהרג כתוצאה מהרעש בבנגלדש.

בכיר במשרד התיירות בנפאל אמר כי כ-300 אלף תיירים נמצאים בנפאל בימים אלה. "אנחנו עומדים בפני משבר עצום", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס. "קשה אפילו להתחיל להעריך את מספרי ההרוגים ואת מידת הנזק".

חברות הביטוח הישראליות הראל ופניקס נערכות לשלוח צוותי חילוץ לנפאל בעקבות האסון.

צפו באסון בנפאל – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.