טכנאי דודי שמש בחורף

הנה מגיע לו החורף הקריר ועמו התשוקה להיכנס אל תוך אמבט המים החמים. כיוון שבמקביל להנאה של אמבטיה חמימה ומבעבעת כל אחד מאיתנו מתקלח כל יום במטרה לשמור על הניקיון והאסתטיקה, חשוב לוודא שדוד השמש מתפקד באופן תקין ולא יגרום לנו לבעיות בעונה הקרירה של השנה, עונת החורף בה רובינו לא מוותרים על רחיצה במים חמימים.

חוזרים מהעבודה היישר למקלחת

כאשר אנו חוזרים מהעבודה בחורף רובינו חושבים על מקלחת חמה ומפנקת ומקווים שיהיו לנו מים חמים. חשוב לקחת בחשבון שבקיץ המים חמים מלכתחילה וזאת משום קרניה החמות של השמש אך בחורף למים לוקח הרבה יותר זמן להתחמם. אם אתם חשים שהמים אינם מתחממים כראוי או שלוקח זמן רב עד שהמים מתחממים חשוב לפנות אל טכנאי דודי שמש מומחה בתיקון של דודי שמש זה יבדוק את דוד השמש ויתקן אותו על מנת שנוכל ליהנות ממקלחת חמה ו/או אמבטיה מפנקת גם בימי החורף הקרים.

מתי נדרש טכנאי דודי שמש ?

הפנייה אל טכנאי דודי שמש תיעשה בכל מקרה של תקלה. בנוסף, חשוב לפנות אל איש מקצוע זה גם בתקופת הקיץ או בעונת המעבר על מנת שיבדוק את הדוד ויוודא שהוא עובד באופן תקין, דבר שימנע מפח נפש מיותר.

אחת מאותן תקלות בגינן יש לפנות אל טכנאי שמומחה בתחום דודים היא תקלה בגוף החימום. הטכנאי יבדוק האם סביב גוף החימום הצטברה אבנית ולכן התקלה או שמא מדובר על בעיה שונה. בנוסף, תפקידו של טכנאי דוד חשמל הוא לנקות קולטני שמש. עם הזמן רוב הקולטנים צוברים אבק ולכלוך מה שגורם לחסימת שטח הפנים ולכן יעילותם נחסמת. תפקיד נוסף של הטכנאי הוא לנקות חלקים קטנים כמו אותם ברגים שמהדקים את הצלחת שסוגרת את תחתית הדוד, ניקוי של צינורות המים של הדוד ועוד. טכנאי דוד חשמל אחראי גם על המערכת החשמלית של הדוד, תחזוקת דוד החשמל, ההספק של גוף החימום ומשך ההפעלה, קרי, כל אותם דברים שמשפיעים על הכמות ועל משך הזמן של אספקת המים החמים.

תיקון דודי חשמל
תיקון דוד שמש

מתי מזמינים טכנאי דודים?

גם כאשר הדוד החשמלי תקין, והתרמוסטט עובד, הפעלה למשך זמן ממושך יותר מהרגיל, תוכל להגדיל לנו את צריכת החשמל באופן שיש להתייחס אליו ברצינות גם אם התרמוסטט עצמו יביא לכך שאם המים הגיעו לטמפרטורה הנכונה פעולת החימום תיפסק. טכנאי דודים גם כדאי להזמין פעם בשנתיים אפילו אם הכל כשורה על מנת שיבצע תיקון דוד שמש מקצועי ע"י החלפה או ניקוי של גוף חימום ובדיקה של התרמוסטט. טכנאי דודים גם יכול לאתר נזילות, הבעיה של נזילות יכולה לנבוע  מצנרת פגומה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.