תיק שוברים שתיקה נפתח מחדש

תיק שוברים שתיקה נפתח מחדש – הפלסטיני, שישכרו טוען כי היה אותו, זומן למסור עדות

חודש אחרי שקבעה שדין יששכרוף, דובר "שוברים שתיקה" שיקר כשסיפר שהיכה פלסטיני בזמן שירותו הצבאי, הפרקליטות הודיעה היום (ב') שהתיק נפתח מחדש. הסיבה לחקירה המחודשת, בין היתר, עדות שפורסמה ב"מהדורה המרכזית" בערוץ 2 לפיה האדם שנחקר הוא לא זה שספג את האלימות מידיו של יששכרוף

כזכור, בסוף חודש נובמבר החליטה פרקליטות המדינה לסגור את תיק החקירה נגד יששכרוף. החקירה התקיימה מלכתחילה בעקבות פנייתה של שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שבעדותו בפני נציגי הארגון, הודה יששכרוף כי הכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי בחברון.

במסגרת החקירה הצליחו החוקרים למצוא את ג'ולאני, שלטענתם הוא הפלסטיני שאותו עצרו יששכרוף וחייליו. בחקירתו הודה הפלסטיני שנעצר לאחר שיידה אבנים על חיילי צה"ל, אך הכחיש את טענותיו של יששכרוף לפיהן מעבר למאבק לעצור אותו, הופעלה נגדו אלימות יוצאת דופן.

הפרקליטות קבעה אז כי עדותו של יששכרוף אינה נכונה וציינה שבחר להעצים את המצב בו היה. "מהראיות עולה כי החשוד בחר מטעמיו, להעצים סיטואציה של שימוש בכוח שהיה כדין, אשר אף 'נפגע העבירה' עצמו, לא ראה אותה כבלתי תקינה, ותיאר שימוש בכוח מצידו, שגלש לאלימות מיותרת ואכזריות", נכתב בהחלטה.

אלא שמספר ימים לאחר מכן "שוברים שתיקה" חשפו תיעוד מתקרית אחרת. בתמונות נראה יששכרוף עם קצין צה"ל אחר מוביל עצור פלסטיני – ולדברי שוברים שתיקה זה האיש שהוכה על ידי יששכרוף, ולטענתם הוא לא נחקר.

"באותו יום היו זריקות אבנים, הגיעו חיילים ותפסו אותי מאחורה, חייל התחיל לצעוק 'עצור, עצור'", סיפר אל-נטשה, הפלסטיני שתועד. "הם אלה שעצרו אותי, כבר שכחתי מי היו החיילים האלה, הרביצו לי בידיים שלהם, ברגליים שלהם, 10 חיילים תקפו אותי ואת מי שהייתי איתו".

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה: בפתיחת התיק הפרקליטות מבטלת למעשה את קביעתה שדין שיקר – צעד חשוב וצודק שעליו יש לברך. בניגוד לחקירה הקודמת שנוהלה ברשלנות, מצופה מהפרקליטות לנהוג במקצועיות וביושר ולשרת את הצדק ולא אינטרסים פוליטיים זרים".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "כל מידע רלוונטי אשר מעלה חשד בביצוע עבירה לכאורה מצדיק בדיקה של האפשרות לפתוח בחקירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.