תיק 2000: מו"ל 'ידיעות אחרונות' וח"כ איתן כבל נחקרים כעת

נוני מוזס, מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", וח"כ כבל הגיעו לחקירה נוספת בפרשה במשרדי היחידה להב 433

מו"ל עיתון "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, וח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני הגיעו הבוקר לחקירה נוספת בתיק 2000 במשרדי יחידת להב 433.

גורמים מקורבים לחקירה אומרים כי ייתכן כי המשטרה תעמת בחקירה את השניים, לאור החשד שכבל דחף את חקיקת חוק "ישראל היום" בכנסת, חוק שהוא יזם, בשליחותו של מוזס.

כבל כבר מסר בינואר 2017 עדות נרחבת במשטרה. בפברואר השנה המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירה של הפרת אמונים ואת מוזס בעבירה של הצעת שוחד בתיק 2000.

התיק עוסק בשיחות שניהלו ביניהם נתניהו ומוזס ובהן דנו לכאורה בעסקה שבה מוזס יביא למיתון הקו התקיף של "ידיעות אחרונות" כלפי נתניהו, ויעניק לו סיקור אוהד יותר מעל דפי העיתון שבבעלותו. בתמורה, לכאורה, היה אמור ראש הממשלה נתניהו להביא להחלשת עיתון "ישראל היום".

מוזס נחקר באזהרה בתיק כמה פעמים, וכבל נחקר גם כן באזהרה בחודש ינואר השנה לאחר שנמצאו סתירות בין עדות שמסר בתיק לבין ראיות אחרות שהצטברו בו לאחר מכן. למרות זאת, שמו נפקד בשעתו מהודעת המשטרה להמליץ להעמיד לדין את נתניהו ומוזס. בידי המשטרה נמצאות תכתובות בין כבל למוזס. החקירה היום תתקיים במסגרת השלמות הנדרשות בתיק טרם קבלת החלטה בעניין התיק.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.