תירוץ לבחירות? ליצמן מתנגד לקיצוץ במערכת הבריאות

בגלל הבחירות? סגן שר הבריאות ליצמן שוחח עם ראש הממשלה והודיע לו כי הוא מתנגד נחרצות לקיצוץ במערכת הבריאות.
לדבריו – ההוצאה הציבורית לבריאות בישראל היא הנמוכה במערב ויש לפעול להגדילה. קיצוץ בעת הזאת, עם תחילת תחלואת החורף והעלייה בעומסים במחלקות, יוביל לפגיעה אנושה במערכת

בגלל הבחירות? סגן שר הבריאות ליצמן שוחח עם ראש הממשלה והודיע לו כי הוא מתנגד נחרצות לקיצוץ במערכת הבריאות.

ההוצאה הציבורית לבריאות בישראל היא הנמוכה במערב ויש לפעול להגדילה. קיצוץ בעת הזאת, עם תחילת תחלואת החורף והעלייה בעומסים במחלקות, יוביל לפגיעה אנושה במערכת.

הקיצוץ הצפוי, הגדול ביותר בשנים האחרונות, יביא לפגיעה עד כדי ביטול של התכניות שנועדו להבטיח טיפול נאות באוכלוסיה. ביניהם – התכנית להורדת העומסים בחדרי המיון, התכנית לצמצום הזיהומים, התכנית לשיפור השירות בפגיות, קיצור תורים בהתפתחות הילד ועוד.

בנוסף – בנסיבות אלה לא תתאפשר חתימה על הסכמי הייצוב עם קופות החולים ויוקטן הסיוע לבתי החולים הציבוריים שהיה צפוי להיחתם בימים אלה, בהם אסותא אשדוד ושערי צדק.

לצד הקיצוץ בתקציב צפוי קיצוץ גם בשכר ובכוח אדם בשירותים אותם מספק המשרד. קיצוץ זה יביא לביטול התכנית לייצוא קנביס רפואי, קיצוץ בשירות המזון הארצי, במערך בריאות הציבור ועוד.

סגן שר הבריאות שוחח בנושא עם ראש הממשלה וקרא לשר האוצר וראש הממשלה לפעול להגדלת התקציב לבריאות במקום לקיצוצו – ״צרכי הבריאות הולכים ועולים לצד העלייה בתחלואת החורף שהחלה והצורך להתמודד גם עם הסיכונים להתפרצויות בתחלואה. אני קורא לשר האוצר ולראש הממשלה לפעול בדחיפות להגדלת התקציב לבריאות ולבטל את הקיצוץ״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.