תככים בעבודה: הדיל בין כבל ליחימוביץ' נחשף

לאחר שהכחישו את דבר הדיל הסודי בין השניים, הערב נחשפת ההקלטה שחושפת את העסקה בין שלי יחימוביץ' לאיתן כבל במרוץ לראשות ההסתדרות. האזינו.

לאחר שהכחישו את  דבר הדיל הסודי בין השניים, הערב נחשפת ההקלטה שחושפת את העסקה בין שלי יחימוביץ' לאיתן כבל במרוץ לראשות ההסתדרות. ההקלטה חושפת את התככים בתוך העבודה וגוררת תגובות חריפות בתוך המפלגה השסועה.

בהקלטה נשמע כבל שהוא חושף  את הדיל בין השניים, "אני נפגשתי עם שלי, אני רוצה ללכת עם שלי להסתדרות אה… שלי מחויבת לתמיכה בי בבחירות ליו"ר המפלגה", נשמע כבל אומר בהקלטה. "אני אצטרך את העזרה שלכם בעניין הזה. איך אמרתי את זה. אני נתתי לכם פיקדון אתה יודע בעניין הזה, והגיעה העת".

לפני כשבועיים, הודיעו. כבל ויחימוביץ' כי יחימוביץ' תרוץ לראשות ההסתדרות באמצעות הסיעה של כבל. השניים הכחישו נמרצות שיחימוביץ' הבטיחה לכבל לגמול לו בתמיכה לראשות העבודה. אולם בשיחה שהתקיימה לפני כחודש עם חברי ההסתדרות הודיע כבל על ההסכם עם יחימוביץ',

 

"לאורך כל הדרך, אמרתי, שהסיעה היא כלי כדי לקדם אותי אמרתי לך את זה לאורך כל הדרך?", הזכיר כבל. "אמרתי לך את זה לאורך כל הדרך? כל כולה, כל המהות שלה… היתה רק כלי לקדם אותי, לא הסתדרות, זה לא מעניין אותי הסתדרות, לא מעניין אותי להיות בהסתדרות, זה לא מעניין אותי".

"עכשיו, זה אחד, עכשיו. החיים דבר דינמי, פוליטיקה זה לא מישהו שיושב מחכה לך, מי כמוך יודע את זה אתה בחיים שלך הפוליטיים, זו הזדמנות ענקית בהסתדרות ובתוך מפלגת העבודה".:

"אני רוצה שהיא תנצח, כי זה הופך… למכפיל כוח. פעמיים. גם הניצחון שלה וגם הכוח ש… היא… לא פחות מ-20% בתוך מתפקדי העבודה", נשמע כבל אומר. "יודע מה ההבדל? האנשים של הבית… אפשר להגיד עליה מה שאתה רוצה. אני לא מאוהביה, אבל היא, אתה יודע… יש לה שיעים, מה ששלה – שלה. היא באה אליי בבחירות האחרונות, ייאמר לזכותה, מה ששלה – שלה.

יו"ר מפלגת העבודה הרצוג הגיב הערב (חמישי) להקלטות שנחשפו במהדורה המרכזית, "המעורבים צריכים להגיע למסקנות אישיות", אמר.

"הערב נחשפה קומבינה מושחתת חמורה ביותר שחייבת להוביל את המעורבים בה למסקנות אישיות", אמר. "מדובר במרמה והפרת אמונים מול הציבור הרחב, חברי ומתפקדי מפלגת העבודה. אי אפשר להגזים בנזק שנגרם לנו אבל אנחנו נדע להתגבר, להתחזק ולהוביל את המפלגה על ערכיה המדיניים והחברתיים בחזרה להנהגת המדינה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.