תכניתו של כחלון "משפחה נטו" היא "נטו" למשפחות החילוניות .

מסתבר שהציבור החרדי כמעט ולא יהנה וירגיש את ההטבות הגלומות בתכנית{כלכלה}

ביהדות התורה מתנגדים לתכניתו של כחלון "משפה נטו" ,היות ומסתבר שהציבור החרדי כמעט ולא יהנה וירגיש את ההטבות הגלומות בתכנית .

התכנית "משפחה נטו" נועדה להעניק הטבות לשני בני זוג עובדים בציבור החרדי רק ב־52% מהגברים רשומים כעובדים בעוד באוכלוסיה החילונית 82% .
ההכנסה הממוצעת מעבודה במגזר החרדי עומדת על כ־6,600 שקל בחודש. המשמעות היא שרק מחצית מהגברים עובדים, ורבים מהם לא מגיעים לסף המס ולכן ההטבה לא תשפיע עליהם.
לעומת הגברים הנשים החרדיות עובדות בשיעור דומה לזה של האוכלוסייה הכללית – 72% – אבל בחישוב גס כשלוקחים בחשבון ש 82% מכלל הנשים המועסקות במשק לא מגיעות לסף המס ניתן להבין שגם הנשים החרדיות לא יזכו להנות מההטבה .

גם סבסוד הצהרונים שכלול בתכנית יגרע מהציבור החרדי היות והכסף מיועד לרשויות המקומיות בדירוג סוציואקונומי 4-10, מאחר שהצהרונים ברשויות שבדירוג 1-3 מסובסדים כבר. בין הרשויות שמדורגות 1-3: בני ברק, מודיעין עילית, ביתר עילית, אלעד, בית שמש ויתר הרשויות החרדיות.

עוד הטבה בתכנית תגרע כפי הנראה מהציבור החרדי -השוואת מענק עבודה או בשמו הנפוץ -מס הכנסה שלילי,הכוונה בהטבה זו להגדיל את המענק לזוגות עובדים שמשתכרים שכר נמוך אך במגזר החרדי התנאי בכדי לממש הטבה זו לא מתקיים בהכללה היות ורק 50% מכלל המגזר הינם שני בני זוג עובדים .

ההטבה האחרונה היא הפחתת מכסים על טלפונים ניידים, ביגוד לתינוקות ונעליים, גם בהטבה זו אחוז החרדים המחזיק במכשירי סמארטפון נמוך יחסית לכלל האוכלוסיה ובנושא ביגוד והנעלה המגזר החרדי נהנה גם היום מחנויות המוכרות סחורה זולה לאין ערוך מחנויות בחברה החילונית כך שתחושת ההטבה תוחסר מהמגזר גם בסעיף זה .

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חוצפנים! שילכו לעבוד! טוב מאוד שסופסןף הציבור העובד יקבל הטבות ולא הבטלנים הקבועים.

  א |
  הגב
  • הבעיה שזה לא העניים ביותר בציבור העובדים, לא מדובר למשל באלה שמשתכרים שכר מינימום – הם לא ירוויחו, רק אלה שממש משלמים מס הכנסה ויחסית הרבה כדי שיקבלו משהו וזה כשאלה שמרוויחים יותר בתחום גם ישלמו פחות מכס.
   בנוגע לסיבסוד הצהרונים, אולי אפשר לצרף את דירוג 4-5 אבל למה לצרף דירוגים גבוהים יותר ודירוג ישוב 10? זה כמו שאמרו בהתחלה – אותו כסף הולך לכפר שמריהו ולכפר זבליהו.
   וזה לא שיש משהו רע באנשים בכפר שמריהו, אבל להם יש כבר כסף ולנכים ולקשישים – אין !!

   רודף צדק 968 |
   הגב