תכנית 360 ומרכז "אחיה" להקניית כלים ללימוד הגמרא

מעמד סיכום פעילות פרוייקט מרכזי למידה בת"תים שהופעל ע"י עיריית בני ברק, תכנית 360 ומרכז "אחיה" להקניית כלים ללימוד הגמרא לתלמידים מתקשים והדרכת הצוות החינוכי התקיים לרגל סיום שנת הלימודים במסגרת הפרוייקט הפועל שתרם להצלחתם של אלפי תלמידים.
המעמד נערך בהשתתפות מנהלי תלמודי תורה, מלמדים וחונכים, שבאו להוקיר את הפרוייקט המיוחד, והוא התקיים בסימן של הודיה והתרגשות על ההישגים וההצלחות בהנחלת כלים ללימוד הגמרא לתלמידים רבים ע"י מערך של חונכים מסורים אשר קיבלו הדרכה איכותית ממחנכים מיומנים וידועים.
את הכינוס פתח הרב משה רוזובסקי, מנהל התכנית מטעם אחיה, אשר ניסיון רב לו בקידומם של תלמידים רבים בלימודי הגמרא. הוא הביא בדבריו את החשיבות העצומה של הקניית כלים ללימוד הגמרא המהווה אבן יסוד בחיינו: "אנו, כאנשי חינוך, צריכים להיות עם יד על הדופק ולבדוק שהילדים לא 'ייעלמו' לנו פתאום", אמר ברגש. הרב רוזובסקי הכביר במילות הערכה למנהל הפרוייקט, הרב שמעון קשש שמתייחס לכל פרוייקט ופרוייקט כ'בן יחיד'.
איש החינוך הרב יחיאל מיכל מונדורוביץ מסר למשתתפים הרצאה מרתקת בנושא מעלת המחנך וזיהוי הפרט בקרב הכלל, והוא דיבר על החשיבות לעודד ולרומם את התלמידים הבינוניים, ובזכות פרויקטים אלו נהפכים הבינוניים למצויינים. ההרצאה הותירה על הנוכחים רושם עז ונתנה להם חומר למחשבה.
את דבר עיריית בני ברק והתכנית הלאומית הביא הרב שמעון קשש, סגן מנהל אגף החינוך בעירייה, שקשר כתרי שבח ותהילה לפעילות הברוכה. "באתי להביע את הערכתי הרבה לעשיה הזו שאין לה אח ורע. בשם עיריית בני ברק והתכנית הלאומית אנו משבחים את שיתוף-הפעולה החינוכי עם "אחיה" ועל תוצאותיו הברוכות. הוא הוסיף ופירט על הקשר רב השנים עם אחיה בתכניות המשותפות שהובילו יחד בהצלחה.
הרב גבריאל מזוז, מנהל ת"ת 'אור דוד' בפרדס כץ, השמיע ברכה בשם מנהלי הת"תים והוא נתן ביטוי מיוחד להערכה הרבה שרוחשים המנהלים לפרוייקט. הרב מזוז הדגיש בדבריו את העבודה הנפלאה של "אחיה" הנותנת למלמדים כלים ללמד את הגמרא, בהתאמה לכל תלמיד ותלמיד, באופן מקצועי וחווייתי.
הרב יצחק לוין, מנכ"ל אחיה נשא דברי ברכה וסיכום. בדבריו ציין את שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית בני ברק והתכנית הלאומית בניצוחו של הרב שמעון קשש.
המנהלים והחונכים שהשתתפו בכינוס ציינו לשבח את הגישה היחודית של "אחיה" המשלבת מקצועיות עם לב ונשמה לכל תלמיד,
ואין ספק שפרוייקט חשוב זה הינו חוליית זהב בשרשרת העברת מסורת התורה בעם ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.