תלונה נגד העיתונאית קרן נויבך על שהוציאה דיבה נגד משתתפי הלויית המר"ן

אגודת זכות הציבור לדעת החליטה להגיש תלונה נגד העיתונאית קרן נויבך בחשד שהוציאה דיבתם של משתתפי ההלויה של מרן הגר"ע יוסף, במהלך ראיון עם אמנון לוי בתוכניתה "עושים סדר" ברשת ב', היה זה כאשר הם שוחחו על המשתתפים בהלוויה התבטאה המגישה קרן נויבך כך: "ואני אוסיף עוד משהו לתמונה הזאת, אני יכולה להעריך במידה, לדעתי, רבה של דיוק, ש'העשירונים' שהגיעו להלוויה, אני אספור אותם מ1-6,7, לא יותר מזה, לא תמצא שם את 8-9-10, אלא אם כן זה עסקני ש"ס אתה יודע, שהצליחו לדאוג לעצמם…"

מגישי התלונה זועמים על נויבך, "מאיפה העוז והיוהרה לסווג את המצב הסוציו-אקונומי של מאות אלפי האנשים בהינף יד? מה הכשרתה הסוציולוגית-אנתרופולוגית של הגב' נויבך, שמאפשרת לה לזהות באופן גורף יכולת כלכלית של באי אירוע גדול כל כך? ברובד הפנימי, מגלמת קביעה זו אמירה כאילו כל מי שטרח להוקיר את פטירתו של הרב, כל מי שהתורה קרובה לליבו- הוא קרוב לוודאי אינו מבוסס או עשיר. זוהי קביעה מתנשאת ומיותרת".

עוד הם שואלים מאין ההוכחה שלה שכל משתתפי ההלויה היו שייכים לש"ס, "ומאין ההנחה כאילו המשתתפים בהלוויה הינם בהכרח מקושרים בצורה זו או אחרת לש"ס? הלא רבים מן המשתתפים היו מהציבור הרחב- דתיים לאומיים, חילוניים, נשים וטף שבאו לכבד את לכתו של גדול בתורה ללא שום הקשר פוליטי, על סמך מה ההתבטאות המזלזלת והרומזת לשחיתות של פעילי ש"ס ששפר עליהם גורלם (אשר לפי נויבך אמור להיות גרוע בוודאי)? וכאילו הם פועלים שלא לטובת הציבור, אלא לטובת עצמם בלבד. זוהי הוצאת דיבתם" אמרו באגודה

וסיימו, שאם הגב' נויבך היתה מקפידה על כללי מסמך נקדי, נמנעת מהבעת דעתה הפרטית ושומרת על עמדת המרואיין הנייטרלי, ממילא לא היתה מתבטאת בצורה כ"כ מתנשאת, גזענית ומכפישה כלפי ציבור רחב.

צילום תמונה – משה מזרחי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המשיח כבר בפתח אבל אנחנו כולנו צריכים לשוב בתשובה, לשם יתברך שמו, ולא לישון. אך ורק – ותשובה ותפלה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. נא לשפר הצניעות !!!.

    המביט לארץ ותרעד – בארבעת ימים האחרונים הורגשו שלושה רעידות אדמה בצפון. כנראה שהקב”ה כועס ובוכה על עמ”י ועל ההתנהגות שלהם? ועל הצניעות שלנו!!! הוא מרעיד את הארץ כדי שנתעורר בתשובה שלמה מהר.

    בקיצור – רק תשובה וה' יחוס עלינו. וכן אומר לנו דוד המלך ע"ה (עליו השלום והברכה ) והוא (השם) רחום יכפר עוון ולא ישחית, וְהִרבה להשיב אפו ולא יעיר כל חמתו (תהילים,מזמור ע"ח,פסוק ל"ח).

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב