תלמיד הגרי"ש אלישיב: הרב עמאר יהיה חותמת גומי של ברקת (להאזנה)

יממה לפתיחת הקלפיות. הגר"נ איזנשטיין על הרב עמאר: "שחקן, באם ייבחר יהיה חותמת גומי של ברקת". בזירה האשכנזית: התלכדות חרדית במועמדות הרב לאו.

רגע האמת במערכת הבחירות לרבנות ירושלים מתקרב, אך התלהטות היצרים מכל המחנות הולכת וגוברת.

[alooma ref="ded4d30e586f8c1a13b83a9fb897768a.3ga" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הציבור החרדי האשכנזי הצהיר כמעט בגלוי כי הוא לא מעוניין בבחירתו של הרב שלמה עמאר לרב הספרדי בירושלים בשל ההיסטוריה המלמדת על תככים ויריבוות בין הרב עמאר לציבור האשכנזי בהיותו רב ראשי, בראשם זכורה פרשת הגיורים, אז נתן הרב עמאר גב לממשלה בניגוד לדעת מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

 

אחד הרבנים שליווה את סערת הגיורים מקרוב הוא הגאון ר' נחום איזנשטיין, יו"ר ועדת הרבנים העולמית לענייני גיור ורב שכונת 'מעלות דפנה' בירושלים שמונה על ידי הגרי"ש אלישיב זצ"ל להילחם נגד גיורי צה"ל שקיבלו גיבוי מהרב עמאר.

בהקלטה שהגיע לידי האתר 'קוקר' נשמע הרב נחום איזנשטיין כשהוא מתבטא בחריפות נגד הרב עמאר בהתייחסות לדיל עמאר-שטרן, "ברקת רוצה את הרב עמאר כי הוא יודע שהוא חותמת גומי, הרב שמואל אליהו הוא לא חותמת גומי"

הרב איזנשטיין המשיך לתקוף את הרב עמאר: "הוא שחקן הוא הרס את הרבנות לא היה רב ראשי כמוהו מקום המדינה".

במקביל, בזירה האשכנזית הקצוות עדיין לא נסגרו. המועמד הרב משה חיים לאו מנסה ליצור קונצנזוס חרדי בתמיכה בו. לאחר שקיבל את תמיכת האדמו"רים מגור ובעלזא פועל לתמיכה רשמית מ'שלומי אמונים' ו'דגל התורה'.

הרב לאו עלה בשעות הצהריים לביתו של יו"ר 'אגודת ישראל' בירושלים ח"כ מאיר פרוש שם נפגש שעה ארוכה  עם בכירי שלומי אמונים ו'דגל התורה'. ביניהם, אליעזר ראוכברגר, אורי מקלב, יעקב הלפרין ויוסי דייטש.

הנציגים דנו שעה ארוכה עם המועמד הרב לאו על סיכוייו לנצח את הבחירות, לאחר מכן, ישבו הנציגים לבדם לדון באפשרות של תמיכה ברב לאו.

יש מי שיראה בפגישה זו סגירת מעגל ותמיכה חרדית מלאה ברב משה חיים לאו, אולם גורמים בכירים ב'דגל התורה' עמם שוחחנו מבהירים באופו חד משמעי כי התמיכה ברב אליהו שלזינגר לא ירדה מהפרק, ובשלב זה קיים תיאום מלא בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים' בניסיון להחזיר את הגלגל אחורה ולהפעיל לחץ על הח"כים החרדים בתמיכה ברב אלייהו שלזינגר.

הגורם עימו שוחחנו אומר, כי סיכוייהם של הרבנים לאו ושליזנגר לנצח קלושים, אך באופן פומבי ראוי לתת את התמיכה לרב שלזינגר המתגורר בירושלים ומכיר את הרבנות המקומית מקרוב ואף פעל בנחרצות עבור 'דגל התורה' במהלך הבחירות האחרונות מה שמחייב כעת את תמיכתם בו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגר"נ אייזנשטיין הוא נאמן ביתו של מרן ראש הישיבה שליט"א, ונפגש עם הרב שטרן ביחד עם הגרז"נ גולדברג וסיכמו על דיל שהרב נחום אייזנשטיין ימונה לתפקיד רבני תחת הרב שטרן לפי הוראות הלכתיות של הגרז"נ. אם הרב עמאר ייבחר, הוא לא יתן את זה. זה הכל.

  צברי |
  הגב
 2. לא תטע אשרה ר"ת ה"רב" שמוליק אליהו הרב שרוקד עם נשים יש סרטון
  עיין רש"י תפלו מהכסא

  בושה לליטאים שתומכים ב1 כזה |
  הגב
 3. תסירו את הכתבה המגעילה/החצופה/הנבזית הזאת.

  מרן הגר"ע פסק להתיר את גיורי צה"ל, וסמך ידיו באופן מוחלט על הגר"ש עמאר
  בעניין זה, ובכל עניין.

  שמעון |
  הגב
 4. מי המליך את ברקת??? הליטאים !
  גור, ונצח. לכם מותר הכל????

  אתם לא בעלי בתים על התורה, אתם בכלל לא יודעים לפסוק הלכה,
  ואינכם יודעים איך נראה טור בית יוסף.

  מי אתה יתוש שמדבר נגד גאון ישראל מרן הגרש"מ עמאר שליט"א
  אתה תגיד למרן מה טוב ומה לא?

  איייייכס |
  הגב
 5. חצוף מחוצף, שפוער פיו נגד מרן הרב עמאר שליט"א,
  גם על מרן הרב עובדיה זצ"ל הם אמרו דברים קשים, ומיררו את חייו.
  אך יושב בשמים ישחק השם ילעג למו.

  ספרדי |
  הגב