תלמידי המקובל התברכו אצל גדולי ישראל (תמונות)

תלמידי תלמוד תורה "אור שלמה" בקרית גת בנשיאות המקובל הרב ניסים מויאל הגיעו למעונם של גדולי ישראל להתברך מפיהם.צפו בתיעוד

תלמידי תלמוד תורה "אור שלמה" בקרית גת בנשיאות המקובל הרב ניסים מויאל הגיעו למעונם של גדולי ישראל להתברך מפיהם. וכן נבחנו על משניות בע"פ

את תיאום הביקורים אצל מרנן ורבנן שליט"א דאג לעשות איש העשיה ורב הפעלים ר' יאיר בן שטרית הי"ו.

מנהל תלמוד תורה אור שלמה הרב שמעון מויאל, בנו של המקובל הגר"נ מויאל, והעסקן יאיר בן שטרית. הגיעו בליווי התלמידים נ"י למעונם של גדולי ישראל ובראשם להראש"ל הגאון הרב יצחק יוסף, הראש"ל הרב אליהו בקשי דורון, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, אב"ד ירושלים הרב אליהו אברג'ל , וחבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף. התלמידים נבחנו בע"פ על המשניות שלמדו.

 

בכניסתם לראש"ל הגר"י יוסף שליט"א סיפר הרב על עמל התורה שכולנו ראינו אצל מרן בעל היביע אומר זצ"ל ושכל תלמיד ותלמיד צריך לשאוף להיות כמותו וכדוגמתו והוסיף ואמר לתלמידים בחיבה  "מרן זצ"ל גם היה ילד בעצמו ומגיל קטן ישב ועמל בתורה ולכן זכה והגיע להיות רשכב"ג ולכן תחזקנה ידיכם בלימוד התוה"ק, ותעלו מעלה מעלה במעלות התורה והיראה.

משם המשיכו  לגר"ד לאו שליט"א, הרב התפעל מאוד מרמת הידע של התלמידים ואמר להם כי זהו הזמן לעמול ולגדול כתלמידי חכמים.

 

בהגעתם לחבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף שליט"א.אמר הרב שליט"א שמרן היה חוזר עשרות פעמים על כל דף בגמ' על מנת   לזכור, "כל אחד ואחד מכם יכול לגדול ולהיות תלמיד חכם , אולם זה רק אם עמלים בתורה בכל הכח והעיקר הוא  לחזור ולשנן כל דף בגמ' , הרב סיים בברכה לתלמידים שזכות מרן זצ"ל תעמוד להם להיות גדולים בתורה וביראת ה' טהורה  .

 

לאחר מכן המשיכו התלמידים למעונו של הראש"ל הרב אליהו בקשי דורון שליט"א . שם התלמידים נבחנו שקלא וטריא  כאשר תלמיד מתחיל קטע מסוים בגמ' והרב שליט"א מפסיקו לפתע,  וחברו ממשיך . התפעלות הרב מכך היתה גדולה, תוך כדי הדברים אמר  בשם הרמח"ל כי לימוד תורה של תשב"ר כוחו גדול יותר משל תלמיד חכם היות וישנו פסוק שבו נאמר "מפי עוללים ויונקים יסדת עוז להשבית אויב ומתנקם"  כמו כן הרב ציין ואמר להם אם אתם רוצים לזכור את כל הידע הרב שצברתם בחדשים האחרונים, חשוב שתשננו ותחזרו על הלימוד כמה וכמה פעמיים ואמר למנהל התלמוד תורה כי ניכר על הנבחנים המסירות וההשקעה הגדולה שמעניקים לתלמידים בתלמוד תורה.

 

פרנק 10 פרנק 9 פרנק 7 פרנק 6 פרנק 4 פרנק 3 פרנק 2 פרנק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.