תלמידי הרב פינטו זועקים: "הרב חלש וחולה, לא נפגשם עם הרבנית ובנו חודשים"

דאגה רבה בקרב חסידי הרב יאשיהו פינטו השוהה בבית הכלא. הטיפולים במחלת הסרטן הופסקו לפני כמה חודשים בגלל הקושי של ההסעות מבית הכלא אל בית החולים. באתר 'וואלה' דווח כי מצבו של הרב פינטו, אינו מאפשר טיפול בתנאי מאסר רגילים. זו הסיבה שבעקבותיה הוא נכלא במר"ש, שבו מאושפזים גם חולים קשים וכרוניים

דאגה רבה בקרב חסידי הרב יאשיהו פינטו השוהה בבית הכלא. הטיפולים במחלת הסרטן הופסקו לפני כמה חודשים בגלל הקושי של ההסעות מבית הכלא אל בית החולים. באתר 'וואלה' דווח כי מצבו של הרב פינטו, אינו מאפשר טיפול בתנאי מאסר רגילים. זו הסיבה שבעקבותיה הוא נכלא במר"ש, שבו מאושפזים גם חולים קשים וכרוניים.

במשפחה ששומרים על שתיקה מוחלטת בנוגע למצבו הבריאותי.בקהילת שובה ישראל בארץ ובעולם נקראו תלמידי וחסידי הישיבה לתפילות מיוחדות בעד הרב פינטו, לאור החשיפה של בן ציון עטיה במצבו הבריאותי הקשה לדבריו.

סדר יומו של הרב נפתח קצת אחרי 5:00, שעת הספירה הראשונה בכלא. מיד לאחריה, הרב מתפלל תפילת שחרית, לרוב ביחידות. גם את שאר התפילות ביממה – מנחה וערבית – הוא מתפלל לבד, מחשש שהתחככות עם אסירים תוביל לכך שיידבק במחלות זיהומיות שיחריפו את מצבו הבריאותי.

הרב שוהה בתנאי בידוד קפדניים. לטענת אחד האסירים, ששהה במרכז בחודשים האחרונים, "מי שמתקרב אליו או יוצר אתו מגע מיותר עלול לספוג דוח משמעתי". פינטו יוצא מהתא לתפילות במניין בית הכנסת בשבתות בלבד, כך גם היה בחג השבועות. אז הוא יצא לתפילה בבוקר, שמע את קריאת התורה ועשרת הדיברות וחזר לתא תחת מעקב ופיקוח צמוד של אנשי שב"ס.

F150428SGFF07

תלמידי הרב פינטו אמרו השבוע: ""אנחנו לא נשב בשקט עכשיו שזה נוגע לבריאותו של כבוד האדמו"ר ויש סכנת חיים ממשית נעשה הכל שמישהו במדינה הזו יתעורר די כבר לאכזריות הקשה היכן המנהיגים במדינה שרק שיש בחירות רואים אותם ,אני קורא לכם מנהיגים אמיתים לעורר רחמים לפעול בכל מישור אפשרי לשחרורו המידיי של מנהיג קדוש רוחני האדמו"ר פינטו שכל כולו למען הכלל והחלש בחברה ,זו בושה גדולה למדינה שמתנהגים באכזריות עם קהילה שלמה בארץ ובעולם. לא מענין אותנו פוליטיקה מסריחה ,מעניין שמישהו יתעורר ויעשה משהו".

לדבריהם, "אנחנו נקים משמרות מחאה גדולות בכל הארץ ובעולם בדאגה גדולה לבריאות של כבוד האדמו"ר פינטו שליט"א .בהזדמנות זו אני קורא לכל אדם בעולם להתפלל לרפואתו השלמה של כבוד האדמו"ר פינטו שנמצא בסכנת חיים רבי יאשיהו יוסף פינטו בן הרבנית זהרי"

ב'וואלה' דווח כי הרב נמנע מביקורים של חסידיו, גם אלה שזכו אצלו ליחס האהוד מחוץ לכלא. כך, למשל, איש העסקים אדוארדו אלשטיין ביקש כמה פעמים לבקר את הרב, אך הוא סורב. כך גם שר הדתות דוד אזולאי מש"ס. לדברי המקורב לרב, הוא "העביר בקשה לבקר אותו בכלא ונענה בשלילה. הרב לא רוצה שתהיה תחושה שהוא זוכה ליחס מועדף. הכלא עבורו זה זמן להתקדש בלימוד ובעבודת השם".

חרף המחלה הקשה שממנה סובל הרב פינטו, כבר יותר מחודשיים וחצי שהוא אינו עובר הקרנות. עם זאת, הוא יצא ארבע פעמים בחודש האחרון לבדיקות בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. עורכי דינו ביקשו כי היציאות לבתי החולים ייעשו באופן עצמאי על ידי אנשי הרב, אך בשב"ס התנגדו לכך והיציאות נעשות מטעמו. חסידי הרב אמרו כי בימים אלה הוא זקוק לעבור ניתוח "בדופן הבטן", כלשונם, בכפוף לאישור שב"ס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.