"תלמידי חכמים הם דבר החשוב ביותר" (וידאו)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים הבוקר, יום ראשון, כ"ב אלול, 25 בספטמבר, מפגש שאלות ותשובות בטוויטר. בפתיחת המפגש אמר הנשיא: "אני שמח מאוד להיות אתכם הבוקר. אתם הקול של העם ואנו יכולים ללמוד רבות מכם. אני מצפה לענות לשאלותיכם." הנשיא ענה על שאלות בעברית ובאנגלית באמצעות מענה כתוב ודרך קבצי וידאו. {הנשיא בשו"ת בטוויטר}

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים הבוקר, יום ראשון, כ"ב אלול, 25 בספטמבר, מפגש שאלות ותשובות בטוויטר תחת ההאשטאג #AskRivlin.

בפתיחת המפגש אמר הנשיא: "אני שמח מאוד להיות אתכם הבוקר. אתם הקול של העם ואנו יכולים ללמוד רבות מכם. אני מצפה לענות לשאלותיכם." הנשיא ענה על שאלות בעברית ובאנגלית באמצעות מענה כתוב ודרך קבצי וידאו.

הנשיא נשאל כיצד נוכל להבטיח את הישארות ישראל כאומת סטארט-אפ כאשר המגזר החרדי מסרב להשתלב וללמוד ליב"ה וענה: ״השתלבות החרדים בחייה של מדינת ישראל הוא כורח בל יגונה.  תלמידי חכמים הם דבר חשוב ביותר אבל אין מלאכה שמבזה את בעליה ואנו יודעים שלפרנס את המשפחה היא מהמצוות והערכים העיקריים בקדושה היהודית.״

צפו:

הנשיא נשאל על המורשת של השואה והאם העולם למד את לקחי העבר וענה: "אנו עדיין מתמודדים עם אנטישמיות, לעיתים אנטי-ציונות. העולם מבין את הסכנה ועליו להילחם נגדה."

כשנשאל לגבי האוכל שיוגש בביתו בראש השנה, הוא ענה: "גדלתי בבית אשכנזי עם גפילטע פיש. היום עם תשעה נכדים: מרוקאים, תימנים, אשכנזים, יש לנו את כל הטעמים של העם היהודי." עוד בענייני מזון, נשאל הנשיא האם הוא מעדיף את גרסת המוקה או השוקולד של הקרמבו, וענה: "לצערי הדיאטה שלי מונעת ממני את שניהם, אבל אגלה לכם סוד… שניהם!"

הנשיא נשאל גם על הבית הפתוח בבית הנשיא סוכות והזמין את כולם לבוא ולהתארח: "השנה, כבכל שנה, אנו פותחים את סוכת בית הנשיא  לכל אזרחי ישראל, ואתם מוזמנים."

הנשיא סיכם בתודה לכל המשתתפים והתנצל על כך שלא הספיק לענות על יותר שאלות. הוא אחל שנה טובה לכל משתמשי הטוויטר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.