תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם? טורו של מנחם רהט על המלחמות הפנימיות בש"ס

תלמידי חכמים, אמרו חז"ל, מרבים שלום בעולם. האם באמת התכוונו לכך, כפשוטו, או שמא נקטו לשון גוזמה פרועה? אם אכן התכוונו לכך, כי אז מתברר שמתחזים מסויימים לתלמידי חכמים, אינם אלא עמי ארצות ועוכרי ישראל, שפיהם דיבר שווא וימינם ימין שקר. שהרי כיצד ירבו שלום, כשגידופים וחרפות נפלטים מפיהם בקצב של מכונת יריה? ואולי בעצם נאמרו הדברים בפי חז"ל בלשון סגי נהור, עם קריצה צינית מתובלת בחיוך מר.

לא מפתיע כלל שהנאצות באות בזו אחר זו מפי בכירים בכנופיית ש"ס. החשש מאובדן השליטה, מדרדר אותם למעשי שטות. וכבר אמר ריש לקיש, מגדולי אמוראי ארץ ישראל, שאין אדם עובר עבירה, אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות. פעם טענו ברגע של אובדן עשתונות, שהבית היהודי הוא בית של גויים, ופעם אחרת שוב איבדו שליטה וטענו שהרב סתיו, שדווקא מצליח להאהיב שם שמים על הבריות, הוא רשע מרושע. עכשיו גילו בש"ס שהציבור הסרוג הוא עמלק, ו"הם יהודים הם?".

מפתיע עד כמה הם שוכחים את כל ההלכות שבין אדם לחבירו, פוסלים במומם, ובעוונותינו גם מוציאים שם רע ליהדות ולהלכה.

באמת, תראו מי שמדבר. דווקא אלה שזכו לייצוג הגדול ביותר מאז ומעולם בכלא מעשיהו. עבריינים עם קבלות. מצעד העבריינים של ש"ס כולל את השר והח"כ לשעבר רפאל פנחסי שהורשע ב-1997 בהעברת כספים של כדין ונדון ל-12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי, והוא שוב הורשע ב-2013 (השנה) בביהמ"ש לעניינים מקומיים בבני ברק בעבירות של חריגות בניה. לצידו צועדים בגאון 'רבני' ש"ס: ח"כ לשעבר יאיר לוי, הורשע בגניבה, זיוף ורישום כוזב, ונדון ב-1992 ל-4 חודשי מאסר ולקנס 275 אלף שקל; ח"כ לשעבר יאיר פרץ, שהורשע ב-2006 בקבלת דבר במירמה ונדון לשנת מאסר על תנאי וקנס של 6,000 שקל; ח"כ לשעבר עופר חוגי הורשע בקבלת דבר במירמה, שימוש במיסמך מזוייף ורישום כוזב ונדון לשתי שנות מאסר וקנס 12,000 שקל; ח"כ לשעבר שלמה דיין שנדון ב-2008 ל-4 חודשי עבודת שירות, בגין קבלת דבר במירמה וזיוף; ח"כ לשעבר שלמה בניזרי שהורשע בלקיחת שוחד, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, ונדון ב-2009 ל-4 שנות מאסר; ח"כ לשעבר ובהווה אריה דרעי שנדון ב-1999 ל-3 שנות מאסר על לקיחת שוחד, מירמה והפרת אמונים; הרב ראובן אלבז שנדון ב-2008 ל-120 אלף שקל קנס ו-8 חודשי מאסר ע"ת בשל תיווך לשוחד וקשירת קשר לביצוע פשע, ומן הסתם שכחנו עוד כמה ממושחתי ש"ס, כולם – איך לא? – 'רבנים'. אז מי פה בעצם עמלק? מי פה שולח יד אלימה לכספי הציבור? מי פה העבריינים?

בש"ס טענו השבוע כי בפסוק "כי יד על כס י-ה מלחמה לה' בעמלק", מרמזים ראשי התיבות 'כס' כיפה סרוגה, ומכאן שהסרוגים הם עמלקים (איזה 'לימוד' מופרך!). אבל למה להתפלפל ולהרחיק לכת עד לראשי התיבות כ"ס, כשבהפטרת חזון, לפני פחות משבועיים, היה לנו פסוק מפורש המתייחס אליהם, במישרין ובראשי תיבות: שָׂ'רַיִךְ סוֹ'רְרִים, וְחַבְרֵי גַּנָּבִים, כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד, וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים; יָתוֹם לֹא יִשְׁפֹּטוּ, וְרִיב אַלְמָנָה לֹא יָבוֹא אֲלֵיהֶם. למה לחפש ראשי תיבות מופרכים במילה 'כס' כשבניגוד ל'לימוד' שלכם, המנותק מהקשרו, הנה לפניכם מקרא מפורש.

עליהם ועל שכמותם כבר אמר משורר תהילים: וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא. לעוונם, כי 'רב' הוא – תרתי משמע. אוי לאותה בושה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מפחיד איך שאתם איבדתם את עט הקולמוס והיא רצה על השורות ללא מחשבה על הביזוי כבוד ת"ח שנעשה כאן.

    אם לא הייתי רואה בכותרת "קוקר" הייתי חושב שאולי מדובר באיזה אתר שונא דת וכדומה

    שוקי |
    הגב