"מה השטויות האלה לקרוע קריעה?!" (הקלטה)

תלמידו של מרן הרב שך, הגר"מ ביר מאלעד, נגד הרב נוביק מחדרה: "איך משגיח בישיבה יכול לקרוע קריעה ולהגיד דיין האמת?". האזינו {מתקפה חריפה}

סערת תיקון חוק הגיוס: לאחר שמשגיח ישיבת 'כנסת יצחק' חדרה אמר בישיבתו כי צריך לקרוע קריעה על החוק החדש ולברך ברכת 'דיין האמת', תלמידו של מרן הרב שך הגאון רבי מאיר ביר ראש כולל 'אבי עזרי' בעיר אלעד תקף אותו בחריפות: "אם עושים מרד נגד גדולי הדור אז הכל יתכן, אדם מאבד את כל המעלה שלו, רואים דברים שלא ניתן להבין איך משגיח בישיבה יכול לקרוע קריעה ולהגיד דיין האמת, איזה שטויות, איזה דברי הבלים אלו?".

האזינו
הרב ביר הוסיף: "ראש ישיבה שנקרא ת"ח גדול אומר שהוא לא מבין את הנושא של הגיוס, תמיד ידענו שזה לא נושא לדבר על זה רק מי שנשא את משא הדור עסק בזה? הייתכן? אין מה לשאול איך ת"ח או אדם שנקרא צדיק עושה כך, אין שום קושיות שפועלים נגד אדם נקי וקדוש שנושא במשא הדור, הכל יתכן. לגדול הדור יש דין של "רבו מובהק" למרות שלא לימדו את רוב תורתו"

"צריך לדעת הגאון ר' יוסף חיים קופשיץ אמר לי, אני אומר לאנשים שאני נכנס לר' אהרן לייב אני מקיים ובו תדבק, זו הגישה האמיתית שגדול הדור הוא רבן של כל ישראל, הריינקייט, הנקיות של ר' אהרן לייב זה מבהיל!"

ר' חיים מסר נפש להעמיד דת על תילה תוך בריאות רופפת, הוא נסע לירושלים לקרית ספר לכנסים, והם לא שמעו בקול גדולי הדור ואז החליטו להרחיק אותם. מי יחליט האם להתייחס למחלוקת הזו כמחלוקת ר' יונתן איבשיץ ור' יעקב עמדין או האם להתייחס לכך כמשכילים הנלחמים כגדולי הדור?! רק גדולי הדור יחליטו והם החליטו!

הרב ביר המשיך: "ישנם רבנים שכתבו מחו"ל הננו להביע דעתנו דעת תורה שאסור ללכת לצבא, מישהו ביקש מהם לכתוב על כך? הם חושבים שהם חכמים גדולים.. היו סיפורים שהרב שך אמר לאנשים שהלכו לעבודה ללכת לצבא… מה מטרת המכתבים האלו?! יש להם רק אינטרס אחד להרע להנהגה של גדולי הדור. ואם יגידו שחלק מהראשי ישיבות הם כאלו שהרב שך החזיק מהם שהרב אלישיב החזיק מהם..אז צריך להתייחס למה שהם אומרים".

"בוא נסתכל בנ"ך: מי מינה את ירבעם בן נבט שהיה רשע למלך? הגרא"מ שך? הגרי"ש אלישיב? ריבונו של עולם! ולמרות זאת הרשיע! הוא החליט שהוא צריך לדאוג למלכות שלו מאחר שחשש שאם יעלו לביהמ"ק יעזבו את המלכות שלו.

"זה ברור שהגרי"ש אלישיב נתן לכולם להבין שאחריו צריך לקבל את המרות מרשכבה"ג מרן הרב שטיינמן וכך העיד גם הגרא"י הכהן קוק ששמע שכאשר הרב אלישיב חולה אמר ללכת לר' אהרן לייב. מי שמכחיש את זה חוטא ומחטיא את הרבים".

"איזו מן חוצפה זו לקום ולומר שמרן לא מבין מה הוא עושה?! לא צריך להתפעל מקנאות מזויפת, הכל שקר וכזב! זה הכל ענין של שלטון וכח! אין להם שום קשר לרב שך או לרב אלישיב, ונזכה להתחזק באמונת חכמים, ולסמוך על גדולי הדור".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאתר – בבקשה להפסיק לדווח על כל הענינים האלו – זה רק מלבב את המחלוקת

  תודה

  ירושלמית (לא מהפלג הירושלמי) |
  הגב
 2. אני מציע לרב המדבר הנ"ל להקשיב לכמה ועדים של מרן המשגיח, ואחרי זה נשמע מה שיש לו לדבר.

  השמש |
  הגב
   • “נשות הריפורמים לשעבר-חסידים המשומדות והפרוצות יתפרו מדים לחיילי צה"ל החרדקי"ם”

    בעיר ערד נחנכה הבוקר מתפרה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות לכיון השמד" בה יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות מהקהילה החסידית הנואפים בעיר, שיתפרו בין היתר מדים לחרדק"י צה"ל. המיועת לשמד וניאוף, מענה למצוקת התעסוקה: בשעות הבוקר נחנכה בעיר ערד מתפרה בה יועסקו הנשים הפרוצות, עוכרי ישראל, לשעבר חרדיות, תושבות העיר.

    בטקס השתתפו, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הרב צבי ביאליסטוצקי ראש הישיבה, ומרבני הקהילה החסידית, רב קהילת גור הרב מרדכי ולקוביץ, וכן ראש העיר ובכירי העירייה, אשר נמנים ל"כת הערב רב העמלקים".

    במתפרה החדשה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות נשות המשומדות" יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות, בעיקר כאלו הנמנות על בנות הקהילה החסידית לשעבר, בעיר הדרומית כאשר בין היתר יתפרו במקום גם את מדי החרדקי"ם.

    גורם רשע מרושע בקהילה החרדית מסביר, כי מדובר בפתרון מעולה לבעיות התעסוקה של נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חרדיות בערד. לדבריו, "מדובר במתפרה על טהרת הקודש ללא בעיות צניעות, רק כפירה בקב"ה, וכן בתחום עיסוק כעילוי שאינו יוצר בעיות רוחניות כגון גלישה ברשת האינטרנט ושימוש ברשת המחשבים".

    "נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חסידיות תוכלנה לעבוד בשקט וברוגע תוך ההאזנה לשיעורי תורה של כפירה בד' ית' שמו, והרצאות המינים לחיזוק לכפור בשם ובתורתו, ללא כל חשש של תקלה רוחנית או היזק כל-שהוא", אומר הגורם בשמחה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב