תלמיד הישיבה שטבע בשרתון נגלה לחברו בחלום: "תשלם חוב למקווה בצפת"

תלמיד הישיבה שטבע למוות ע"י חוף שרתון הגיע בחלום לחברו בצפת והתחנן: "שכחתי לשלם למקווה טאלנא בצפת לנשמה שלי אין מנוח"

השבוע הזדעזעו בציבור החרדי עקב הידיעה המרה שלפני 4 ימים תלמיד הישיבה אליהו מגורי כהן טבע למוות ע"י חוף שרתון בתל אביב.

חבריו מספרים כי מאחורי הסיפור מסתתר סיפור לא פחות דרמטי, מתברר כי לאחר פטירתו הוא הגיע בחלום לחברו הרב ל. בעל חנות אוכל שהוא מכיר, והוא חולם שהוא יושב בחנות האוכל שלו והתחנן :"תלך לשלם עבורי במקווה טאלנא  בצפת מאחר ושכחתי לשלם מתי שטבלתי שם, לנשמה שלי אין מנוח בבית דין  של מעלה".

וכך הדברים של אליהו שיושב בחנות המזון מול  החלום של אליהו דלפו והתגלגלו אל הרב ל. לבעל החנות הצפתי לאחר שהבין הרב ל. שזה רציני התקשר בבהילות לידידו ר' יוסף כהנא צפת, שגר בשוק הגלריות בקרבת בית הכנסת טאלנא שנמצא ע"י סמטת הארי בקרבת בית העלמין הישן של צפת.

הרב כהנא מספר: "האמת  שהיה לי יום קשה, הייתי ממש עייף, כבר  שכבתי במיטה, וממש לא בא לי לקום,   אבל ששמעתי מהרב ל. שלנשמה של הבחור אליהו אין מנוח לא הייתי מסוגל ללכת לישון שהנשמה מתייסרת למעלה. קמתי והלכתי למקווה  של טאלנא וראיתי שלט  בימי  חול 5 שח ימי שישי 7 שח, מאחר ולא ידעתי מתי אליהו לא שילם, האם ביום חול או בשבת, העדפתי לשים 7 שח.  ושמתי את הכסף בקופת המקווה באזור השעה  1 בלילה".

הרב כהנא מסיים את התובנה שלו מהסיפור שהוא היה שותף לו: "רואים שבבית דין של מעלה חשוב דין פרוטה כדין מאה, וזה מחייב כל אחד מאתנו אם יש לנו חוב מסויים ללכת ולשלמו, הימים הנוראים מתקרבים, וזה זמן לחשבון נפש של כל אחד מאיתנו, והרי אף אחד לא יישאר כאן לעולמים אנחנו זמניים כאן בעולם, ולא לכל אחד נותנים את האפשרות לבוא בחלום ולבקש טובה מחבר, וידוע הסיפור עם המיליונר שביקש שיקברו אותו עם הגרביים שלו ואז התברר שהחברה קדישא לא הסכימו לקבור אותו, והוא כתב בצוואה, אני יודע שאפילו את הגרביים לא לוקחים לקבר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.