תלמיד הרב אלישיב יככב בכנס השמאל

הפתעה בכנס 'שלום עכשיו': מקורבו של הגרי"ש אלישיב, עו"ד דב הלברטל יככב בכנס, על פי הפרסומים, אף צפוי לנאום בכנס. ומה היה חושב על כך הגרי"ש אלישיב?

על רקע המשא ומתן המדיני שתקוע, ועתידן של עמותות השמאל המעורפל, מנסים אנשי 'שלום עכשיו' להפיח מעט חיים בתהליך השלום. במפגש שיתקיים בסוף השבוע מטעם הארגון ב'גני התערוכה' בתל אביב צפויים להשתתף עשרות אנשי שמאל מן התקשורת ומהפוליטיקה, אך אורח מפתיע מופיע בין שלל הנואמים: דב הלברטל ממקורביו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

הכנס יעמוד בסימן 'ישראל עכשיו – בונים אלטרנטיבה'. בכנס צפויים להיוועד חברי כנסת ופעילים מהשמאל עם חברי פרלמנט ומובילי דעת קהל פלסטינים. בין האורחים יהיו לא רק פעילי שמאל, אלא גם דב הלברטל מרצה למשפט עברי ומי שהיה במשך שנים מקורב לגרי"ש אלישיב זצ"ל ואף השתתף בשיעוריו במשך עשרות שנים.

דב הלברטל מככב בכנס 'שלום עכשיו'
דב הלברטל מככב בכנס 'שלום עכשיו'

השקפתו של הגרי"ש אלישיב בענייני ארץ ישראל נשמעה לא פעם, אך ידע להפריד בין ההלכה ובין הפוליטיקה כך שיהיה מי שיאמר כי את הרב אלישיב לא ניתן לקטלג בין ימין לשמאל.

במהלך המו"מ המדיני בשנת 2010 התבטא הגרי"ש אלישיב לאחד ממקורביו כי מסירת שטחים או החלטת ממשלה על הקפאה נוספת עלולים להוביל לשואה שנייה.

ובפעם נוספת התבטא הגרי"ש ש"עם ארה"ב לא רבים, ולא כל שכן עם נשיא ארה"ב. לכן אם ידרשו האמריקאים הקפאה לחודשיים, ברור שאי אפשר לריב איתם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.