תם המשבר? בוואקף מתנגדים למצלמות בהר הבית

מנהל אגף ההטפה של הוואקף בהר הבית הסביר את התנגדות הואקף למצלמות החדשות: "הרחוב מתנגד"

לאחר שהקבינט הביטחוני הורה להסיר את גלאי המתכות ולהמירם בבידוק ביטחוני בהסכמת הירדנים, בוואקף מממשיכים להתנגד לנהלים החדשים. "הגופים הדתיים והרחוב הפלסטיני מתנגדים לכל שינוי מהמצב שהיה לפני ה-14 ביולי, טענו.

 ראאד דענא, מנהל אגף ההטפה של הוואקף בהר הבית, הסביר את התנגדות הואקף למצלמות החדשות. "אנו בוואקף קשובים לרחוב. אם הרחוב אומר 'כן', גם אנחנו אומרים 'כן'. אם הרחוב מתנגד לצעדים החדשים, אז גם אנחנו מתנגדים".

ארגון הימין  "עוצמה לישראל" איים לעתור לבג"ץ בדרישה שגלאי המתכות בשער המוגרבים יוסרו. ראשי התנועה מיכאל בן ארי, עו"ד איתמר בן גביר ויו"ר להבה בנצי גופשטיין פנו הבוקר ליועמ"ש, לפרקליט המדינה ולמפקד מחוז ירושלים במשטרה בדרישה להסיר את גלאי המתכות גם בשער המוגרבים בטענה כי "אי אפשר להפלות בין יהודים לערבים רק על רקע גזע ודת ולערוך בידוק בגלאי ברזל רק ליהודים".

כאמור, הלילה החליטו שרי הקבינט המדיני ביטחוני לקבל את המלצת כל זרועות הביטחון ולאשר את הסרת גלאי המתכות בהר הבית. במקומם הוחלט להתחיל בבידוק ביטחוני המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות ולהשתמש באמצעים נוספים, כדי להבטיח את ביטחון המבקרים והמתפללים בעיר העתיקה ובהר הבית.

בנוסף יוגדל באופן משמעותי מספר השוטרים הפועלים באזור.

תוכנית הביטחון החדשה להר הבית תעלה כ-100 מיליון שקלים והקבינט החליט להקצות לכך תקציב מיוחד, כולל מתן אפשרות לערוך קיצוץ רוחבי בתקציב המדינה.

"עד ליישום התוכנית תתגבר משטרת ישראל את כוחותיה ותבצע פעולות נוספות ככל שיידרש על-מנת להבטיח את ביטחון המבקרים בהר", נמסר מלשכת ראש הממשלה בתום ישיבת הקבינט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.